НОВИНИ

У СБУ анонсували обговорення великого обміну заручниками в Мінську

Українська сторона готова розглядати звільнення за формулою "87 на 309".

Тристороння контактна група у Мінську завтра, 6 вересня, обговорить деталі великого обміну заручниками. Про це повідомив радник голови СБУ Юрій Тандіт.

Він підтвердив раніше оприлюднену інформацію, що 309 осіб, яких розшукує окупаційна влада так званих "ЛНР" та "ДНР", можуть обміняти на 87 розшукуваних українською стороною. Коли саме може відбутися обмін, поки що невідомо. У СБУ також допускають, що зазначені цифри можуть змінюватися.

"Ми вийшли вже до конкретної точки, коли почали обговорювати форму звільнення (заручників – ред.). З боку ОРДЛО підтверджують 87 наших заручників, які незаконно утримуються в Донецьку і Луганську. Ми готові розглядати звільнення за формулою "87 на 309". Ми говоримо про тих людей, які ідентифіковані, які не здійснювали особливо тяжких злочинів і мають відношення безпосередньо до антитерористичної операції. Ми не розглядаємо осіб, які здійснювали особливо тяжкі злочини, або ж осіб, які не мають відношення до АТО", – зазначив Тандіт.

Нагадаємо, станом на початок вересня кількість незаконно утримуваних терористами українців на Донбасі зросла до 144 осіб.