НОВИНИ

Правоохоронці прийшли з обшуками до підрозділів Укрзалізниці

Оперативні дії проводяться через закупівлю непридатного для використання в системі кондиціювання пасажирських потягів холодоагента.

Працівники Генеральної прокуратури України разом з Службою безпеки України провели обшуки в підрозділах ПАТ «Укрзалізниця». Про це у вівторок, 5 вересня, повідомляє прес-служба ГПУ.    

За інформацією, на початку літа 2017 року ПАТ «Укрзалізниця» уклала договір на суму понад 3,8 млн грн з господарським підприємством щодо закупівлі 7 тонн холодоагента, для його подальшого застосування у системах кондиціювання пасажирських вагонів. За рішенням судового експерта, ця речовина є непридатною для використання в системі кондиціювання пасажирських потягів.

Як повідомляється, ГПУ під час здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 2 ст. 366 (службове підроблення) КК України вживаються системні заходи по припиненню фактів із розкраданням грошових коштів у ПАТ «Укрзалізниця».

«Вже вилучено технічну документацію та понад 45 балонів із невідомою речовиною, яка, за супровідними документами, нібито є холодоагентом»,– йдеться в заяві прес-служби.

Наразі вирішується питання стосовно оголошення підозри службовцям «Укразалізниці», які приймали товар.

Нагадаємо, директор Національного антикорупційного бюро повідомив, що детективи НАБУ розслідують 19 кримінальних справ за фактом корупції на ПАТ «Укрзалізниця».

Міністр інфраструктури Володимир Омелян 31 серпня заявив, що збитки державної компанії «Укрзалізниця» від корупції становлять 10-15 млрд дол. на рік.