НОВИНИ

Путін відреагував на наміри США надати Україні летальну зброю

За словами президента РФ, "важко сказати, як чинитимуть самопроголошені республіки, можливо, вони направлять наявну у них зброю в інші зони конфлікту".

Якщо США поставлять зброю в Україну, то бойовики, які контролюють Донбас, можуть направити свою зброю в інші «зони». Про це президент РФ Владімір Путін сказав на прес-конференції в Китаї, передає УНІАН.

«Це суверенне рішення (відправка летальної зброї Україні - Ред.) США - кому продавати зброю або поставляти безкоштовно, і тієї країни, яка є реципієнтом цієї допомоги. Ми на цей процес вплинути ніяк не зможемо», - сказав Путін.

За його словами, «є міжнародні правила і підходи: поставка зброї в зону конфлікту не йде на користь умиротворення, а лише погіршує ситуацію».

«Якщо це станеться в даному випадку, то принципово це рішення ситуацію не змінить, взагалі ніяк не вплине на зміну ситуації, але кількість жертв, безумовно, може збільшитися», - сказав Путін.

«Хочу підкреслити, щоб всім було зрозуміло: нічого не зміниться», - пообіцяв президент РФ.

«Є ще один момент, на який варто звернути увагу: хто виношує такі ідеї. Це полягає в тому, що у самопроголошених республік достатньо зброї, в тому числі захопленої у протилежної сторони - у націоналістичних батальйонів і так далі. І якщо американська зброя надходитиме в зону конфлікту, буде важко сказати, як чинитимуть самопроголошені республіки. Можливо, вони направлять наявну у них зброю в інші зони конфлікту, які чутливі для тих, хто створює проблеми для них», - сказав Путін.

Як повідомлялось, міністр оборони США Джеймс Меттіс запевнив, що в Сполучених Штатах Америки розглядається питання надання Україні летального зброї. Меттіс також запевнив, що США продовжать надавати Україні допомогу в оборонному секторі і чекають імплементації стандартів НАТО.

Білий дім представив проект федерального бюджету США на 2018 фінансовий рік, який передбачає, в тому числі, допомогу Україні за різними програмами на загальну суму близько $350 млн. Документ містить можливість надання Україні летальної зброї оборонного призначення, чого не було в попередніх бюджетах США.