НОВИНИ

Не може бути й мови. Геращенко відреагувала на заяву Путіна про миротворців лише уздовж лінії зіткнення

Представник України у Тристоронній контактній групі зазначила, що миротворці мають бути введені на всю окуповану росіянами територію.

Про введення миротворчої місії ООН на лінію зіткнення на сході України не може бути й мови, оскільки миротворці мають бути введені на всю окуповану росіянами територію. Про це заявила представник України у Тристоронній контактній групі щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко у Facebook у вівторок, 5 вересня.

"Путін , в кращих традиціях гібридної війни, намагається спотворити ідею українського керівництва щодо миротворців на Донбасі, перевернути все з ніг на голову. Він доручає своєму вірному міністру Лаврову подати резолюцію в Радбез ООН щодо миротворців на лініі зіткнення. Хвилиночку: лінія зіткнення стала лінією зіткнення через російську агресію", - зазначила Геращенко.

Вона уточнила, що миротворці мають бути введені на всю окуповану росіянами територію, аби моніторити безпекову ситуацію і демілітаризацію, їхній мандат має закінчуватися на україно - російському кордоні.

"Для нас це лінія дотику, дотику з тимчасово окупованими мордором територіями, які ми обов'язково повернемо. Це лінія , яка має зникнути назавжди з української землі в день повернення контролю над кордоном . Це не український кордон, тому не може бути й мови про миротворців виключно вздовж лініі дотику", - додала Геращенко.

Зазначимо, що у вівторок, 5 вересня, президент РФ Владімір Путін заявив, що наявність миротворців ООН на Донбасі пішло би на користь вирішенню конфлікту на сході України, але вони мають знаходитися на лінії розмежування "і ні на яких інших територіях".

Також Росія вирішила внести у Раду безпеки Організації Об'єднаних Націй (ООН) резолюцію про розміщення миротворців ООН на лінії розмежування на Донбасі для забезпечення безпеки співробітників ОБСЄ.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко у вересні​ планує презентувати ідею введення миротворців на Донбас на сесії Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй в Нью-Йорку.