НОВИНИ

Суд повернув прокуратурі справу про озброєння "тітушок" під час Євромайдану

Начальник Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк пояснив, що суд вважає формулювання в обвинувальному акті неправильними.

Солом’янський райсуд Києва повернув прокуратурі обвинувальний акт у кримінальному провадженні про незаконну передачу зброї тітушкам для розстрілу активістів Євромайдану у лютому 2014 року. Причину цього «5 каналу» пояснив начальник Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

Він запевнив, що рішення суду будуть оскаржувати.

«Обвинувальний акт з обвинуваченням був повернутий судом до прокуратури і це сталось через 1,5 року розгляду цієї справи у підготовчому засіданні. Аргументація, що окрім тих осіб, які безпосередньо видавали зброю — троє правоохоронців і один представник від тітушок, що отримував зброю, в обвинувальному акті зазначаються особи, які надавали вказівки. А суд вважає, що ці особи не повинні зазначатись в обвинувальному акті. На нашу думку це є незаконним», — наголосив Горбатюк.

Нагадаємо, 408 автоматів видали тітушкам, щоб придушити протест на Майдані в лютому 2014 року. Слідчі встановили, що провокаторів, які атакували майданівців, – особисто координував Віталій Захарченко, міністр внутрішніх справ часів екс-президента Віктора Януковича. Найбільше їх було з Києва і Харкова, а також — Житомира, Ніжина й Білої Церкви. Підозру оголосили 26-ти тітушкам, до суду спрямовано шість обвинувальних актів. На лаві підсудних також троє правоохоронців, які безпосередньо видавали зброю.