США, Канада та Мексика вирішили домовитись про нові умови Північноамериканської угоди про вільну торгівлю, які мають узгодити вже цього року. Про це йшлося під час телефонної розмови президента США Дональда Трампа і прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо, повідомили у прес-службі Білого дому.

"Обидва лідери поговорили про перемовини стосовно NAFTA і наголосили на бажанні досягти згоди до кінця цього року", - йдеться у повідомленні.

Також Трюдо запропонував Трампу допомогу у подоланні наслідків катастрофічної повені у штаті Техас і Луїзіана.

"Президент Трамп подякував прем'єр-міністру Трюдо і народу Канади за пропозицію допомоги і наголосив на міцних звэязках між двома державами", - зазначили у Білому домі.

При цьому, що у поширеній офісом канадського прем'єр-міністра інформації про розмову, NAFTA не згадується взагалі.

Як відомо, Північноамериканська угода про вільну торгівлю була укладена між Мексикою, США та Канадою у 1994 році. Вона досі є найбільшою в світі регіональною зоною вільної торгівлі, з населенням в 478 млн. чоловік і сукупним ВВП у розмірі 20,7 трлн. дол. США, тобто близько 30% світового ВВП.

Договір про вільну торгівлю NAFTA був остаточно узгоджений в 1992 році і набув чинності в 1994-му. На територію NAFTA припадає 25 відсотків світового ВВП. Відтоді як цей договір набув чинності, обсяг торгівлі між США, Канадою і Мексикою виріс в чотири рази. В ході передвиборної кампанії Дональд Трамп обіцяв розірвати договір NAFTA і висловлював думку, що "це найгірша торгова угода, що була колись укладена" Вашингтоном. Трамп вирішив не припиняти співпрацю в рамках цієї угоди, але має намір домагатися вигідніших умов торгівлі для США.