НОВИНИ

США, Канада та Мексика обговорюють нові умови про вільну торгівлю - Білий Дім

Перемовини між країнами щодо нових умов Північноамериканської угоди про вільну торгівлю мають завершитися вже цього року.

США, Канада та Мексика вирішили домовитись про нові умови Північноамериканської угоди про вільну торгівлю, які мають узгодити вже цього року. Про це йшлося під час телефонної розмови президента США Дональда Трампа і прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо, повідомили у прес-службі Білого дому.

"Обидва лідери поговорили про перемовини стосовно NAFTA і наголосили на бажанні досягти згоди до кінця цього року", - йдеться у повідомленні.

Також Трюдо запропонував Трампу допомогу у подоланні наслідків катастрофічної повені у штаті Техас і Луїзіана.

"Президент Трамп подякував прем'єр-міністру Трюдо і народу Канади за пропозицію допомоги і наголосив на міцних звэязках між двома державами", - зазначили у Білому домі.

При цьому, що у поширеній офісом канадського прем'єр-міністра інформації про розмову, NAFTA не згадується взагалі.

Як відомо, Північноамериканська угода про вільну торгівлю була укладена між Мексикою, США та Канадою у 1994 році. Вона досі є найбільшою в світі регіональною зоною вільної торгівлі, з населенням в 478 млн. чоловік і сукупним ВВП у розмірі 20,7 трлн. дол. США, тобто близько 30% світового ВВП.

Договір про вільну торгівлю NAFTA був остаточно узгоджений в 1992 році і набув чинності в 1994-му. На територію NAFTA припадає 25 відсотків світового ВВП. Відтоді як цей договір набув чинності, обсяг торгівлі між США, Канадою і Мексикою виріс в чотири рази. В ході передвиборної кампанії Дональд Трамп обіцяв розірвати договір NAFTA і висловлював думку, що "це найгірша торгова угода, що була колись укладена" Вашингтоном. Трамп вирішив не припиняти співпрацю в рамках цієї угоди, але має намір домагатися вигідніших умов торгівлі для США.