НОВИНИ

Екс-мера Слов'янська Штепу перевели до штрафного ізолятора — адвокат

Причиною стало те, що вона відмовилася залишати чергову камеру після 22:00.

Екс-мера Слов'янська Нелю Штепу, обвинувачену в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та участь у діяльності терористичної групи, перевели в штрафний ізолятор Харківського СІЗО. Про це повідомив її адвокат Дмитро Марченко.

"Від сьогодні Штепі втретє з початку тижня змінили умови утримання в СІЗО: її перевели на 10 днів у штрафний ізолятор нібито через те, що вона відмовилася залишати чергову камеру після 22:00. В результаті, стан її здоров'я погіршився", - зазначив адвокат.

Водночас, за його словами, напередодні Жовтневий райсуд Харкова задовольнив скаргу захисту на умови утримання Штепи і відсутність медичної допомоги і наказав забезпечити прийнятні умови для заарештованої.

Як повідомлялося, 15 серпня Ленінський райсуд Харкова на засіданні у режимі онлайн допитав трьох свідків звинувачення.

9 серпня райсуд задовольнив клопотання сторони захисту у справі Штепи про проведення всіх засідань у режимі он-лайн на сайті судової влади для забезпечення гласності та публічності процесу. Тоді вкотре не з'явилися свідки звинувачення, хоча були повідомлені заздалегідь. Суд теж повернув прокуратурі 8 томів матеріалів досудового слідства, запропонувавши обрати для розгляду лише конкретні докази.

Нагадаємо, 27 квітня 2014 року Штепа закликала президента Росії Владіміра Путіна "захистити Слов'янськ". 11 липня МВС повідомило про затримання екс-міського голови та конвоювання її до Харкова. 8 жовтня того ж року їй було оголошено остаточну підозру в скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, які спричинили загибель людей) і ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи організації) Кримінального кодексу. Максимальна санкція зазначених статей – довічне ув’язнення.