НОВИНИ

НБУ запустив новий мобільний додаток "Українська гривня"

Додаток допоможе познайомитись з українською гривнею ближче та дізнатися про понад 20 елементів її захисту

У четвер, 31 серпня, Національний банк України (НБУ) презентував мобільний додаток "Українська гривня". Про це повідомили у прес-службі НБУ.

Виконуючий обов'язки голови Національного банку Яків Смолій зазначив, що наразі будь-який ґаджет допоможе познайомитись з українською гривнею ближче та дізнатися про понад 20 елементів її захисту

"Для новітньої економіки дуже важливими є знання споживача про фінансові продукти та вміння ними користуватися. Більше того, у сучасному світі фінансова грамотність – це природна життєва навичка. Сьогодні я пишаюсь тим, що, окрім історичного державницького контексту, ми можемо говорити про гривню мовою сучасності та захищати українця через надання відповідної інформації у доступній та зрозумілій для кожного формі. Фахівці Національного банку вперше розробили спеціальний мобільний додаток про захист гривні. – сказав Смолій.

Директор Департаменту інформаційних технологій НБУ Володимир Нагорнюк наочно презентував, як саме цей додаток допоможе дізнатися про елементи захисту оновленої серії банкнот Національного банку України.

"В інтерактивній формі тут відтворено захисні ознаки з імітацією переглядання банкноти проти світла, відтворено кінематичний ефект, елементи, що відчуваються на дотик, зображення і написи, які можна побачити за допомогою збільшувального скла", – пояснив ВолодимирНагорнюк та додав, що також додаток містить відео огляди оновлених банкнот номіналом 100 та 500 гривень для детального вивчення.

Нагадаємо, Національний банк України продемонстрував низку відеороликів про національну валюту під гаслом «Українська гривня — наш символ».