НОВИНИ

  ▪   Андрій Голуб

Екс-голова Шевченківського райсуду уникла відповідальності за неправосудне рішення проти автомайданівця

Суддя Олена Мєлєшак продовжить здійснювати правосуддя.

Вища рада правосуддя закрила дисциплінарне провадження щодо судді Шевченківського райсуду Києва та екс-голови цієї установи Олени Мєлєшак. Про це повідомив кореспондент Тижня з місця події.

Суддя Олена Мєлєшак

“Відмовити у притягненні Мєлєшак Олени Вікторівни до дисциплінарної відповідальності, провадження стосовно неї закрити”, - зачитала рішення першої дисциплінарної палати ВРП її голова Алла Лесько.

ВРП відкрила провадження щодо Мєлєшак у липні 2017 року. Підставою стала історія понад трирічної давнини про заборону на право водити авто протягом чотирьох місяців активісту Автомайдану. Тоді Мєлєшак ухвалила рішення на користь ДАІ на підставі протоколу, який склали через півмісяця після можливого правопорушення. Згодом Апеляційний суд скасував це рішення.

Сама Мєлєшак на розгляд її справи до ВРП не прийшла, обмежившись адвокатом. За інформацією членів ВРП, вона була належним чином повідомлена про час і місце розгляду справи.

Адвокат Мєлєшак у своїх аргументах акцентував на тому, що вказана вище справа була єдиною, в якій Мєлєшак виносила рішення щодо активістів Євромайдану під час Революції гідності.

За його словами, це свідчить про відсутність системності у її діях. Окрім того, відсоток скасованих судами вищих інстанцій вироків Мєлєшак становить лише близько 1% на рік, що має свідчити на її користь.

Разом із тим, суд відхилив або залишив без розгляду дві заяви про виклик на слухання іншої судді Шевченківського райсуду Ірини Макаренко, яка заявила у пресі про тиск з боку Мєлєшак на інших суддів для ухвалення неправосудних рішень під час Майдану. На думку адвоката Мєлєшак, у Макаренко є прямий конфлікт інтересів, а члени дисциплінарної палати відмовилися викликати Макаренко, оскільки, на їхню думку, предметом розгляду є одне конкретне судове рішення, а не факти тиску на суддів.

Головною ж причиною закриття провадження може стати те, що ВРП відмовилася поширити на Мєлєшак норму про звільнення за порушення присяги, а інші дисциплінарні стягнення можна накладати тільки протягом одного року з дня можливого правопорушення. Таку особисту думку висловив один із членів дисциплінарної палати Микола Гусак ще на початку засідання: “На мою думку, вчинок Мєлєшак - це дисциплінарний проступок, а не порушення присяги. А дисциплінарне стягнення не може бути накладене через сплив терміну давності”.

Зазначимо, Олена Мєлєшак досить довго розглядала справу щодо побиття студентів 30 листопада 2014 року. Потерпілі оголосили протест і більше місяця жили у Шевченківському суді, в результаті суддя взяла відвід.

Нагадаємо,29 серпня Вища рада правосуддя звільнила з посади суддю Червонозаводського районного суду міста Харкова Марину Міндарьову за порушення законодавства при розгляді справ євромайданівців у 2014 році.