НОВИНИ

Росія постачала неякісні комплектуючі для протезування бійців АТО - СБУ

Приватна структура закуповувала у постачальника з РФ колінні суглоби, вузли та модулі для протезування, які могли створити загрозу для життя пацієнтів.

Служба безпеки України перекрила канал поставок з Росії неякісних комплектуючих для протезування, зокрема для бійців антитерористичної операції. Про це повідомили у прес-службі СБУ у понеділок, 21 серпня.

Згідно із повідомленням, приватна структура з 2014 року закуповувала у російського постачальника колінні суглоби, вузли та модулі для протезування. Перевірка правоохоронцями встановила, що завезена з РФ продукція не відповідає вимогам державних стандартів якості.

"Ділки реалізовували комплектуючі кільком державним структурам, які спеціалізуються на виготовленні протезів. За висновками експертів, використання неякісних комплектуючих могло створити загрозу здоров’ю пацієнтів, більшість з яких є учасниками антитерористичної операції", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що під час обшуків у складських, виробничих та офісних приміщеннях постачальника правоохоронці вилучили комплектуючі колінних протезів виробництва РФ, бухгалтерську документацію, копії сертифікатів, калькуляцію собівартості протезів, які виготовленні з неякісних комплектуючих. Також було виявлено чорнові записи керівника та головного бухгалтера, виписки з банківських рахунків та інші документальні матеріали, які доводять свідому закупівлю та реалізацію ділками невідповідної продукції для протезування.

"Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на термін від трьох до шести років. Тривають невідкладні слідчі дії",  - додали у силовому відомстві.

Раніше Служба безпеки України викрила спецоперацію російських спецслужб, спрямовану на дискредитацію української журналістики та силових структур.