НОВИНИ

Прокуратура спрямувала до суду справу екс-заступника голови АП часів Януковича

Чмиря обвинувачують в оборудках із паспортом та приховуванні статків.

Прокуратура Сумської області спрямувала до суду обвинувальний акт стосовно екс-заступника голови Адміністрації президента часів Віктора Януковича Юрія Чмиря. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

“Прокуратурою Сумської області 18 серпня 2017 року направлено до суду обвинувальний акт стосовно колишнього високопосадовця із оточення Януковича, а на даний час депутата Сумської обласної ради. Особа обвинувачується в приховуванні паспорта, підробці та використанні підроблених офіційних документів, а також у декларуванні недостовірних відомостей”, - йдеться в повідомленні.

За даними прокуратури, встановлено, що Чмирь не вніс у декларацію власну доньку, хоча в ході слідства зібрано достатньо доказів того, що вони проживали та проживають разом. Також в декларації не зазначено 9 квартир та 3 паркомісця у столиці, дохід від продажу нерухомості та корпоративні права двох товариств з обмеженою відповідальністю, що належать 20-річній непрацюючій доньці.

Окрім того, повідомляється, що обвинувачений на підставі заяви про нібито втрату паспорта отримав новий документ, що посвідчує особу. У подальшому він використовував так званий втрачений паспорт для вчинення юридично значущих нотаріальних дій.

Дії колишнього високопосадовця кваліфіковано за ч. 1 ст. 357 (умисне приховування офіційного документа), ч.ч.1, 4 ст. 358 (підроблення та використання завідомо підробленого документа) та ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації) КК України.

Читайте також: У екс-заступника адміністрації Януковича знайшли понад мільйон незадекларованих доларів

Нагадаємо, 20 липня прокурор Сумської області Віталій Матвійчук підписав повідомлення про підозру колишньому високопосадовцю із оточення Януковича, а на даний час депутату Сумської обласної ради Юрію Чмирю. 1 серпня прокуратура завершила розслідування у цій справі.

Як відомо, Янукович призначив Чмиря заступником голови Адміністрації президента у розпал Майдану у грудні 2013 року, зробивши його куратором медіаполітики.

Тодішній журналіст Мустафа Найєм повідомляв, що 18-19 лютого, у момент загострення подій на Майдані, Юрій Чмирь приходив на прийом до Януковича.

Після Євромайдану Чмирь  купив квартиру в Києві. А прокуратура порушувала проти Чмиря справу за вимагання хабарів під час його роботи головою Сумської ОДА.