НОВИНИ

Засудженого в Росії кримського татарина Зейтуллаєва етапують до Башкортостану

Політв’язень кілька разів оголошував голосування на знак протесту проти переслідування кримських татар.

Кримського татарина Руслана Зейтуллаєва, якого засудили у «справі Хізб ут-Тахрір», етапують до Башкортостану. Про це повідомили в Генеральному консульстві України в Ростові-на-Дону.

"Засуджений у ході російських репресій проти кримськотатарського народу в окупованій АР Крим, політичний в'язень Руслан Зейтуллаєв став ще далі від Батьківщини. Українця етапують з м. Ростов-на-Дону до до одного з пенітенціарних закладів Республіки Башкортостан", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 27 липня Верховний суд Росії суд розглянув апеляцію українця Руслана Зейтуллаєва і залишив його за ґратами, збільшивши термін ув'язнення із 12 років до 15.

26 квітня Північно-Кавказький окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону засудив Руслана Зейтуллаєва до 12 років колонії суворого режиму за обвинуваченням в організації в Криму осередку «Хізб ут-Тахрір». Ця організація визнана терористичною і заборонена в Росії. Москва насаджує цю заборону і в окупованому українському Криму.

Як повідомлялося, Зейтуллаєв на початку квітня оголосив голодування. Він висунув до російської влади низку вимог: припинити кримінальне переслідування кримських татар за статтями «тероризм» і «екстремізм», допустити до нього в СІЗО представників МЗС України, а також звільнити інших фігурантів севастопольської «справи Хізб ут-Тахрір».

Північно-Кавказький окружний військовий суд 7 вересня 2016 року визнав Зейтуллаєва винним в «участі в терористичному співтоваристві» і засудив його до 7 років позбавлення волі. Російська прокуратура оскаржила це рішення у Верховному суді Росії, і справа була знову направлена в Північно-Кавказький окружний військовий суд на перегляд. Слідчі органи наполягають на тому, щоб Зейтуллаєв був визнаний не учасником, а організатором терористичного співтовариства. Відповідна стаття Кримінального кодексу Росії передбачає санкцію від 15 років позбавлення волі до довічного ув'язнення.