НОВИНИ

Лутковська звернулася до РФ щодо захисту прав затриманого в Криму "диверсанта" Лимешка

Обмбудсман просить російську колегу повідомити про місце тримання українця від вартою.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулась до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової щодо захисту прав українця Геннадія Лимешка. Про це йдеться у повідомлення прес-служби омбудсмана.

«У своєму листі Валерія Лутковська просить російську колегу повідомити про місце тримання Геннадія Лимешка від вартою, дати доручення перевірити дотримання його процесуальних прав, зокрема права на захист, і у разі необхідності – сприяти у наданні йому медичної допомоги, а також проведенню ефективного розслідування факту можливого застосування до нього катувань», - йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що напередодні представник Уповноваженого з питань зв’язків із громадськістю Михайло Чаплига повідомляв про відкрите провадження Уповноваженого щодо захисту прав Геннадія Лимешка.

«У рамках нашої взаємодії з російським омбудсманом, в рамках нашого провадження, ми звернемося до російського омбудсмана з проханням втрутитися, але спочатку перевірити цю інформацію, надати нам висновок щодо того, що там відбувалося, чи мають місце тілесні ушкодження, чи застосовувалися тортури і які умови утримання, чи гарантоване його право на захист, медичну допомогу, чи дотримані його процесуальні права», – відзначив Чаплига.

Нагадаємо, 15 серпня ФСБ РФ повідомила про затримання "агента СБУ", який нібито готував серію терактів в Криму – Геннадія Лимешка. Повідомлялося, що громадянин України Геннадій Лимешко - уродженець Харківської області, раніше проходив службу в зоні АТО "на посаді старшого розвідника глибинної розвідки в одній з військових частин Збройних сил України, 9 серпня 2017 прибув до Криму, де, відповідно "до завдання СБУ", нібито мав здійснити низку протиправних дій". Під час обшуку в нього нібито знайшли тротилові шашки, гранату та запальну суміш. Суд заарештував його на два місяці. Також російські ЗМІ опублікували відео, на якому Лимешко начебто визнає провину. Мати Лимешка Римма Рижкова вважає, що її син дав російським силовикам свідчення під тиском і тортурами

У Службі безпеки України заявили, що інформація про затримання агента СБУ в Криму є фейком.

У  Генеральному штабі ЗСУ заявили, що затриманий в окупованому Криму українець проходив військову службу за контрактом у лавах Збройних сил України, але його було звільнено через службову невідповідність у травні 2017 року.

Речник Держприкордонслужби України Олег Слободян підтвердив, що громадянин України Геннадій Лимешко, якого ФСБ звинувачує у підтоготовці диверсій в окупованому Криму, справді перетинав адмінмежу з Кримом у Херсонській області.