НОВИНИ

  ▪   Станіслав Козлюк

Суд прийняв самовідвід державного адвоката у справі про держзраду Януковича

Відповідне рішення озвучив суддя Дев'ятко під час засідання.

У четвер, 17 серпня, Оболонський районний суд Києва прийняв самовідвід державного адвоката у справі про держзраду колишнього президента Віктора Януковича Віталія Мешечка. Відповідне рішення озвучив головуючий суддя Дев'ятко під час засідання, про це повідомляє кореспондент Тижня.

"Янукович обвинувачується у вчиненні особливо складних злочинів. Наразі здійснюється спеціальне судове провадження, у якому обвинувачуваний має право відмовитися від захисників або замінити їх", - сказав Дев'ятко нагадавши, що раніше Янукович відмовився від послуг адвокатів, після чого йому надали адвоката із центру вторинної безоплатної правової допомоги.

"Участь захисника у таких провадженнях є обов’язковою. Водночас, захисник має право відмовитися від виконання своїх обов'язків, якщо мотивує своє рішення відсутністю кваліфікації", - додав Дев'ятко.

Він зазначив, що суд вирішив прийняти самовідвід Мешечка

«Суд вирішив прийняти відмову, оскільки захисник вказує на те, що не має здатності здійснювати захист з причин відсутності достатньої кваліфікації", - сказав суддя.

Головуючий додав, що державний регіональний центр із надання вторинної правової допомоги має призначити Януковичу іншого адвоката та забезпечити явку захисника до суду 6 вересня на 10.00.

"З метою дотримання розумних строків, зобов’язати призначеного адвоката прибути до суду завчасно та ознайомитися з матеріалами справи до судового засідання", - сказав Дев'ятко.

Він зазначив, що суд не має зауважень до роботи Мешечка і подякував адвокату за роботу.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура звинувачує екс-президента Віктора Януковича в державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу.

26 червня в Оболонському суді Києва відбулося перше засідання по суті щодо державної зради Януковича, 29 червня суд дав дозвіл на спеціальне судове провадження, оскільки Янукович не з'являється на засідання. У лютому 2014 року Янукович втік на територію РФ.

5 липня Янукович заявив, що вирішив відкликати своїх адвокатів у справі про державну зраду. Відтак йому призначили безкоштовного державного адвоката Віталія Мешечка. 17 серпня під час чергового судового засідання у справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича, державний адвокат Віталій Мешечек заявив про самовівідвід.