НОВИНИ

  ▪   Станіслав Козлюк

Державний адвокат у справі про держзраду Януковича взяв самовідвід

Сторона обвинувачення виступає проти самовідводу.

У четвер, 17 серпня, під час чергового судового засідання у справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича, державний адвокат Віталій Мешечек заявив про самовівідвід. Про це повідомляє кореспондент Тижня із зали суду.

"Дане провадження є доволі складним, про це може свідчити те, що у процесі приймають участь два прокурори, а Януковича раніше захищала група адвокатів. У подальшому у спарві будуть допити свідків захисту, які наразі перебувають на території РФ. Я займаюся адвокатською діяльністю але не маю помічників, а законом про безоплатну правову допомогу не передбачена допомога інших адвокатів", - заявив Мешечек.

«Я не можу приймати у процесі подальшу участь, щоб забезпечити якісний захист Януковича, від так прошу шановний суд прийняти мою відмову", - додав Мешечек.

Водночас прокурори заявили, що виступають проти цього самовідводу.

«Захисник під час ознайомлення із матеріалами справи сказав, що готовий і компетентний у цьому провадженні", - заявив прокурор Руслан Кравченко.

Суд заслухавши думки сторін пішов до нарадчої кімнати.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура звинувачує екс-президента Віктора Януковича в державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу.

26 червня в Оболонському суді Києва відбулося перше засідання по суті щодо державної зради Януковича, 29 червня суд дав дозвіл на спеціальне судове провадження, оскільки Янукович не з'являється на засідання. У лютому 2014 року Янукович втік на територію РФ.

5 липня Янукович заявив, що вирішив відкликати своїх адвокатів у справі про державну зраду. Відтак йому призначили безкоштовного державного адвоката Віталія Мешечка.