НОВИНИ

США, Канада і Мексика почали переговори про реформу торговельної угоди NAFTA

На думку Дональда Трампа, угода негативно впливає на економіку США.

США, Канада і Мексика почали в середу, 16 серпня, у Вашингтоні переговори про реформу найбільшої в світі зони вільної торгівлі (NAFTA). На переговорах наполіг президент США Дональда Трамп, на думку якого NAFTA негативно впливає на економіку його країни.

"Ми вважаємо, що для більшості американців договір NAFTA принципово невигідний, і нам необхідні істотні поліпшення", - заявив уповноважений Трампа з питань торгівлі Роберт Лайтхайзер, який очолює делегацію США на переговорах. Він підкреслив, що в першу чергу потрібно домогтися усунення гігантського дефіциту в торгівлі з Мексикою.

Через NAFTA американська автопромисловість перевела багато заводів в Мексику, в результаті чого в США були втрачені сотні тисяч робочих місць. Тільки в сфері автоіндустрії дефіцит США в торгівлі з Мексикою становить 68 млрд доларів.

Договір про вільну торгівлю NAFTA був остаточно узгоджений в 1992 році і набув чинності в 1994-му. На територію NAFTA припадає 25 відсотків світового ВВП. Відтоді як цей договір набув чинності, обсяг торгівлі між США, Канадою і Мексикою виріс в чотири рази. В ході передвиборної кампанії Дональд Трамп обіцяв розірвати договір NAFTA і висловлював думку, що "це найгірша торгова угода, що була колись укладена" Вашингтоном. Трамп вирішив не припиняти співпрацю в рамках цієї угоди, але має намір домагатися вигідніших умов торгівлі для США.

Очікується, що нинішні переговори триватимуть до початку 2018 року. Другий тур діалогу пройде в Мексиці.