НОВИНИ

  ▪   Роман Кошмал

В СБУ назвали фейком інформацію про затримання у "ДНР" "українських диверсантів"

"Міністерство державної безпеки" терористичного угруповання "ДНР" раніше заявило про затримання у Донецьку працівників СБУ.

У Службі безпеки України назвали фейком інформацію про затримання працівників СБУ, які нібито хотіли підірвати телевежу в місті Донецьк. Про це у коментарі Тижню повідомила прес-секретар СБУ Олена Гітлянська.

"Ця інформація є фейком. Перший раз це звучить як трагедія, другий раз це звучить як фарс. Вчора були у Криму співробітники СБУ, сьогодні у Донецьку. При цьому, що саме цікаво, вони повідомляють про затримання співробітників СБУ, а потім у тексті виявляється, що це полк спеціальних сил операцій Міністерства оборони України, а далі пишуть що за диверсію їм обіцяли вступ у Службу безпеки. Вони хоча б більш ретельно підходили до підготовки матеріалів. Фейк має бути правдоподібним, а не набір фраз, які між собою навіть не кореспондуються", - повідомила Гітлянська.

Зазначимо, 16 серпня деякі ЗМІ із посиланням на сайт "міністерства державної безпеки" "ДНР" повідомили про затримання співробітників Служби безпеки України (СБУ), які нібито хотіли підірвати телевежу в місті Донецьк. 

Нагадаємо, 15 серпня ФСБ РФ повідомила про затримання "агента СБУ", який нібито готував серію терактів в Криму – Геннадія Лимешка. Повідомлялося, що громадянин України Геннадій Лимешко - уродженець Харківської області, раніше проходив службу в зоні АТО "на посаді старшого розвідника глибинної розвідки в одній з військових частин Збройних сил України, 9 серпня 2017 прибув до Криму, де, відповідно "до завдання СБУ", нібито мав здійснити низку протиправних дій". Під час обшуку в нього нібито знайшли тротилові шашки, гранату та запальну суміш. Суд заарештував його на два місяці. Також російські ЗМІ опублікували відео, на якому Лимешко начебто визнає провину.

У Службі безпеки України заявили, що інформація про затримання агента СБУ в Криму є фейком.

У  Генеральному штабі ЗСУ заявили, що затриманий в окупованому Криму українець проходив військову службу за контрактом у лавах Збройних сил України, але його було звільнено через службову невідповідність у травні 2017 року.

Речник Держприкордонслужби України Олег Слободян підтвердив, що громадянин України Геннадій Лимешко, якого ФСБ звинувачує у підтоготовці диверсій в окупованому Криму, справді перетинав адмінмежу з Кримом у Херсонській області.