НОВИНИ

Росія кредитує уряд Мадуро для доступу до нових нафтових родовищ у Венесуелі - Reuters

Як мінімум в двох ситуаціях російські гроші допомогли Венесуелі уникнути дефолту, а президенту Мадуро - втриматися при владі.

Росія кредитує владу Венесуели, щоб врятувати від банкрутства державу, яку очолює Ніколасом Мадуро. В обмін Москва отримає доступ до найбагатших венесуельських родовищ нафти. Про це повідомило агентство Reuters з посиланням на неназвані джерела в політичних і ділових колах.

Державна нафтогазова компанія Венесуели PDVSA вже кілька місяців в закритому режимі веде переговори з "Роснефтью" щодо капіталовкладень у найпродуктивніші нафтові родовища. Йдеться приблизно про дев'ять нових об'єктів на додаток до вже наявних у розпорядженні концерну п'яти, повідомили агентству високопоставлені урядовці в Каракасі.

У квітні "Роснефть" заплатила понад 1 млрд доларів в обмін на гарантію майбутніх поставок нафти, заявив представник керівництва PDVSA. Як мінімум в двох ситуаціях російські гроші допомогли Венесуелі уникнути дефолту, а президенту Мадуро - втриматися при владі. Офіційно сторони відмовилися коментувати Reuters цю інформацію.

Нагадаємо, 9 серпня Національні установчі збори (Конституційна асамблея) Венесуели, скликані президентом країни Ніколасом Мадуро, видали декрет, який оголошує цей орган вищим за всі інші урядові інститути країни.

Раніше парламент Венесуели, що контролюється опозицією, визнав нелегітимною нещодавно обрану Конституційну асамблею. 

Як повідомлялося, вибори до Конституційної асамблеї 30 липня у Венесуелі пройшли на тлі насильства і масштабних акцій протесту. Під час нападів на виборчі дільниці загинуло щонайменше 10 людей. Напередодні голосування протестувальники, попри заборону демонстрацій, заблокували дороги у столиці країни Каракасі.

Нова Конституційна асамблея матиме повноваження переписати конституцію. Президент Мадуро вважає, що вибори - єдиний спосіб відновити у країні мир після місяців протестів та періоду політичної невизначеності. Опозиційні сили бойкотували голосування, яке вони назвали захопленням влади.

Як відомо, з початку квітня в Венесуелі майже щодня проходили акції протесту, під час яких загинули 90 осіб, понад 750 людей отримали поранення. Кількість затриманих у Венесуелі з моменту початку антиурядових протестів у квітні перевищила 3,6 тисячі осіб.