НОВИНИ

Місія ООН обговорює затримання кримських татар – Чубаров

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні обговорює одиночні пікети і затримання, що відбуваються в Сімферополі.

У понеділок, 14 серпня, Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні розпочала обговорення про затримання в Криму. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

"В офісі Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні обговорюємо ситуацію в окупованому Росією Криму. Сьогоднішні поодинокі пікети і затримання Сімферополі в центрі уваги", - йдеться у повідомленні.

Як повідомлялось, у Сімферополі після одиночних пікетів російські силовики затримали кількох кримських татар. Активісти вийшли з пікетами на підтримку 76-річного Сервера Караметова, якого окупаційна влада заарештувала на 10 днів.

Одиночний пікет – єдина дозволена в Росії форма протесту, яка не потребує попереднього узгодження з владою.  

76-річний Сервер Караметов проводив одиночний пікет під будівлею підконтрольного Кремлю Верховного суду Криму, де слухалася справа заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Щодо Караметова склали два адміністративних протоколи. Один – за «порушення порядку проведення одиночних пікетів», другий – за «опір співробітникам поліції». Підконтрольний Кремлю Залізничний суд Сімферополя 9 серпня присудив активіста Серверу Караметову 10 діб адміністративного арешту за «опір співробітникам поліції». Міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликала російську владу негайно звільнити Караметова.

Сервера Караметова затримують в анексованому Криму вже не вперше. У День пам’яті жертв геноциду кримських татар 18 травня його затримали російські силовики після того, як він прийшов на площу в Сімферополі з кримськотатарським прапором і портретами своїх батьків, які стали жертвами депортації 1944 року. За три години його відпустили після складання адміністративного протоколу.