НОВИНИ

У Великій Британії заявили, що вихід країни з ЄС буде повним

Лідери протиборчих угруповань зі стратегії Brexit наголосили, що перехідний період після виходу буде обмеженим за часом.

В уряді Великої Британії виступили зі спільною декларацією і заявили, що вихід із ЄС буде повним, а перехідний період - обмеженим за часом. Про це повідомляє The Sunday Telegraph .

Так, міністр фінансів Філіп Хаммонд, який виступав за м'який варіант Brexit, і міністр зовнішньої торгівлі Ліам Фокс, що агітував за більш жорсткий підхід, заявили, що перехідний період буде обмежений за часом, і Велика Британія не буде використовувати його, щоб забезпечити собі членство в ЄС через "чорний хід".

За версією видання, ця "відкрита декларація про мир між ворогуючими угрупованнями в кабінеті міністрів стане величезним полегшенням для Терези Мей", уряд якої і прихильники, і противники Brexit критикують за невизначеність позиції і відсутність чіткого плану виходу з ЄС.

"Ми вийдемо з митного союзу і будемо вільні від зобов'язань для укладення кращих торгових угод по всьому світу в якості незалежного, відкритого, торгового партнера", - заявили міністри.

Вони хочуть, щоб економіка країни залишалася "сильною і енергійною", пройшовши цей період змін.

"Саме тому ми вважаємо, що обмежений по часу перехідний період - важливий для реалізації наших національних інтересів, і дасть бізнесу більше впевненості - але він не може бути невизначеним, він не може перетворитися на прихований спосіб для того, щоб залишитися в ЄС", - пояснили міністри.

Раніше уряд Великої Британії не підтвердив повідомлення ЗМІ про готовність країни заплатити ЄС 40 мільярдів євро за Brexit. 

Як повідомлялось, уряд Великої Британії розробив план законопроекту, який надає правові повноваження накладати санкції після виходу країни з Європейського Союзу.

17 липня Велика Британія і ЄС розпочали перший раунд переговорів щодо Brexit.

Нагадаємо, що 24 червня 2016 року Велика Британія проголосувала за вихід із Євросоюзу (Brexit). 13 липня 2017 hjre у Великій Британії опублікували текст законопроекту щодо Brexit, який неофіційно назвали «Великий закон про скасування».

Крім того, у ЄС висловили невдоволення правами своїх громадян у Великій Британії після Brexit, заявивши, що між сторонами зберігаються значні розбіжності з питання прав громадян ЄС, які проживають в Британії.