НОВИНИ

Адвокат Балуха подав скаргу на начальника ізолятора, що застосовував силу до кримського активіста

В адміністрації ізолятора, а також в підконтрольному Кремлю МВС Криму ситуацію поки не коментували.

Адвокат українського активіста Володимира Балуха, засудженого в анексованому Криму, подав скаргу на дії начальника ізолятора тимчасового тримання в селі Роздольне Валерія Ткаченка через застосування сили до ув’язненого. Про це 11 серпня повідомляє «Кримська правозахисна група».

«Він намагався провести незаконні дії щодо Володимира, а саме вдарив, ображав нецензурною лайкою, принижував за національною ознакою. Все це зафіксовано на відео в ІТТ», – повідомив адвокат.

Він також подав заяви про протиправні дії начальника ІТТ в російську поліцію. За його інформацією, в цілому всі інші працівники ІТТ намагаються дотримуватися норм закону, а начальник ІТТ дозволяє собі хамство і порушення законів.

В адміністрації ІТТ, а також в підконтрольному Кремлю МВС Криму ситуацію поки не коментували.

Нагадаємо, 4 серпня Роздольненський суд окупованого Криму засудив українського активіста Володимира Балуха до 3 років і 7 місяців колонії загального режиму, а також зобов'язав виплатити штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

8 грудня 2016 року працівники ФСБ з'явилися з обшуками в село Серебрянка. Обшуки проводилися протягом чотирьох годин в будинках Балуха і його матері. Працівники ФСБ «знайшли» на даху будинку активіста патрони і динаміт, після чого Балуха затримали. Правозахисники повідомили, що є підстави вважати, що патрони були підкинуті під час обшуку з метою фальсифікації нової кримінальної справи проти активіста.

14 грудня 2016 року Балуху пред'явили звинувачення за статтею про незаконне придбання та зберігання боєприпасів.

Балух відомий також тим, що на своєму будинку розмістив табличку з адресою "вул. Героїв Небесної сотні". Його вже затримували і залучали як до адміністративної, так і кримінальної відповідальності. Фермер раніше відмовлявся отримувати громадянство РФ, за що йому погрожували відібрати землю.