НОВИНИ

  ▪   Ганна Чабарай

У поліції розповіли про схему дії ліквідованого каналу торгівлі людьми у Велику Британію

Завербованих українців вивозили в Литву, де їм підбирали документи зі схожими фото для виїзду в Британію, або ж переправляли в тайниках вантажівок.

Українців, яких збиралися вивозити для примусової праці у Велику Британію, вербували під виглядом легального працевлаштування. Про це заявив начальник відділу департаменту боротьби з торгівлею людьми Нацполіції Андрій Гаманюк на брифінгу у п'ятницю, 11 серпня, передає кореспондент Тижня.

Гаманюк зазначив, що слідством доведено наявність умислу, а також було вилучено докази за місцем проживання фігурантів.

За його словами, у підозрюваних виявили значну кількість нерухомості, і наразі слідство з'ясовує, яким шляхом вона була придбана. Усі ймовірні потерпілі отримували легальні візи в Польщу, але звідти завдяки прозорим кордонам переправлялися до Литви. В Литві підбиралися легальні документи зі схожими фото, і далі людей перевозили через Данію, Норвегію, Німеччину, Нідерланди у Британію.

У поліції зазначили, що тим, кому не вдалося підібрати документи зі схожими фото, переправляли у тайниках вантажівок.

За словами Гаманюка, на території Британії діяла група злочинців, які підшуковували роботу і місця проживання для нелегалів. Їхня праця нелегалів оцінювалася у копійки, вони проживали у поганих умовах, де часто не мали змоги провести гігієнічні процедури. Під час вербування злочинці запевняли жертв, що переїзд до Британії коштує до 4700 фунтів, які треба буде відпрацювати. У Британії до них застосовували фізичну силу, погрожували застосувати силу до рідних. Вербування відбувалося через знайомих у західних областях, наприклад Івано-Франківська і Тернопільська.

Докази, які зібрала українська сторона, були передані Литві, у свою чергу литовські прикордонники припинили діяльність каналу.

"На сьогодні встановлено більше 11 учасників злочинного угруповання, а також  більше 30 потерпілих у провадженні. Не всі вони усвідомлюють, що стали інструментом злочинців і не хочуть співпраці зі слідством", - додав Гаманюк.

Речник Держприкордонслужби Олег Слободян зазначив, що громадяни знали, що їдуть у Сполучене Королівство нелегально.

"Свою заробітну плату вони отримували через посередника, лише мінімальні суми, оскільки більша частина йшла на погашення "уявного боргу"", - сказав він.

За словами Слободяна, українцям обіцяли платити близько 6 тисяч фунтів. Він додав, що канал діяв із 2012 року, його жертвами могли стати понад 200 людей.

Нагадаємо, литовські прикордонники розкрили міжнародну мережу торгівлі людьми та знайшли дев'ятьох українців, яких збиралися вивозити для примусової праці у Велику Британію.