НОВИНИ

У лідерах Київ та Львівщина. Підсумки ЗНО-2017

За даними УЦОЯО, українську мову та історію України найкраще склали абітурієнти зі Львівскьої області, математику та біологію – з Києва.

За даними Українського центру оцінювання якості освіти, зовнішнє незалежне тестування у 2017 році найкраще склали випускники з Києва та Львівської області. Про це повідомив директор Центру Вадим Карандій під час прес-конференції в четвер.

"Якщо подивитися рейтинг регіонів вже не за показниками державної підсумкової атестації, а за показниками зовнішнього незалежного оцінювання, то, як правило, території-лідери зберігаються, але місце лідерства змінюється. За оцінками 160-200 балів в більшості випадків лідируючі позиції майже з усіх предметів займає Львівська область. Наприклад, українська мова - Львівська область, історія України - Львівська область, Київ на другому, математика - найкращий Київ, біологія - Київ", - сказав він.

Зокрема, ЗНО з української мови на 160-200 балів склало 44,2% випускників Львівської області, 43,1% - Києва, 36,3% - Тернопільської області, 31,6% - Чернігівської області та 31,9% - Черкаської області.

З історії на 160-200 балів склало 42,7% випускників Києва, 31,9% - Львівської області, 25,9% - Волинської області, 25,4% - Івано-Франківської області та 23,6% - Тернопільської області.

Тестування з англійської мови склали найкраще випускники Києва, де 160-200 балів отримали 42,1% учасників, Львівської області - 34,6%, Чернівецької області - 32,3%, Тернопільської і Волинської - 31,8%, Рівненської - 29,3%.

Карандій додав, що з української мови найнижчі результати отримали учасники тесту з Чернівецької, Закарпатської, Херсонської та Рівненської областей.

Директор УЦОЯО поінформував, що найбільше абітурієнтів склали ЗНО у 2017 році на 200 балів з Києва, Львівської, Запорізької та Харківської областей.

"Необхідно відзначити місто Київ, де є 82 людини з 200 балами, Львівська область - 49, Запорізька - 18, Харківська - 18, Дніпропетровська - 15, Закарпатська - 14", - сказав Карандій.

При цьому 16 випускників Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при Львівському національному університеті імені Івана Франка отримали максимальні 200 балів по ЗНО, 10 - Києво-Печерського ліцею №171 "Лідер", дев'ятеро - Ужгородська загальноосвітня спеціалізована школа-інтернат з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради та по п'ять випускників з результатом в 200 балів мають три школи з Києва: ліцей "Наукова зміна", ліцей №142 та ліцей №208.

За його словами, дев'ятеро осіб отримали максимальні 200 балів одночасно з двох предметів: четверо зі Львова, по одному - з Львівської області, Києва, Чернігова, Одеси, Ужгорода.

Також в УЦОЯО повідомили, що ЗНО в 2017 році найкраще склали випускники жіночої статі.

"Якщо аналізувати результати державної підсумкової атестації за гендерною ознакою, то тут абсолютно підтверджуються всі висновки, які робить хто завгодно в сфері психології та педагогіки, що результати дівчаток краще результатів хлопчиків. Це абсолютно природно і підтверджується результатами тестів", - сказав директор Центру.

Зокрема, за його словами, тест з математики склали на достатній бал 33,8% випускників жіночої статі і 27,9% - чоловічої, а на високий - 19,8% і 18,2% відповідно. При цьому винятком стало ЗНО з хімії.

Нагадаємо, 29 червня стартувала вступна кампанія до вищих навчальних закладів України. При цьому в роботі системи ЄДЕБО під час подачі заяв відбувалися збої, тому Міносвіти порадило абітурієнтам поновити свої заяви.