НОВИНИ

Оксана Забужко: В українців страху перед Росією немає — бо це ми цього голема породили

Письменниця зауважила, що Росія за останні три століття перемагала тільки в тих війнах, де перемога була в національних інтересах України.

В українців страху перед Росією немає — бо це ми цього голема породили, і ми ж таки були кістяком його армії, завжди, ще від козацьких часів, всі його перемоги — за наш рахунок. Таку думку в інтерв’ю Тижню у рамках проекту Антіна Мухарського висловила письменниця Оксана Забужко.

Вона зауважила, що Росія за ці три століття перемагала тільки в тих війнах, де перемога була в національних інтересах України.

«Проти Туреччини наші козаки воювали «за своє» — за південний степ і доступ до моря, і в Другій світовій, хоч якій страшній, ми нарешті завершили завдяки Москві, хоч і з муками, криво й неповно, «проект Хмельницького» — прогнати поляків з українських етнічних територій… Я безоціночно це кажу, просто треба розуміти: тільки після того цей союз «братніх народів» втратив для України історичний сенс, 300-літній сюжет вичерпався», — сказала Забужко.

За її словами, зараз залишилась відповідальність України — звільнити світ від породженого нами монстра. Це не історична місія… не надзавдання. Це історична відповідальність.

«Треба за собою прибирати, як я закликала ще в «Хроніках від Фортінбраса». І аж лише тоді ми вийдемо «на ясні зорі, на тихі води, у мир веселий, у край хрещений». І можна буде говорити про вільну творчість українського народу в усіх сферах життя — не обтяжену історичними гріхами», - розповіла письменниця.