НОВИНИ

Депутати Енергодара пропонують обміняти "диверсанта" Панова на військового РФ Агєєва

Питання планується винести на обговорення депутатського корпусу на найближчій сесії міськради.

Депутати Енергодарської міськради Запорізької області мають намір ініціювати питання про обмін свого земляка "кримського диверсанта" Євгена Панова на російського військового Віктора Агєєва. Про це Крим.Реалії повідомила помічник мера Енергодара Тетяна Стулень.

Зазначається, що питання планується винести на обговорення депутатського корпусу на найближчій сесії міськради, дата якої поки що невідома.

"Всім нам сьогодні необхідно продовжувати вживати всіх можливих заходів для звільнення Євгена Панова з території тимчасово окупованого Криму. На найближчу сесію Енергодарської міської ради депутат Іван Морщавка виносить проект рішення про обмін Євгена Панова на полоненого Віктора Агєєва", – повідомила Стулень.

Нагадаємо, що  1 серпня в окупованому Криму так званий "Верховний суд" продовжив термін утримання під вартою українцю Євгену Панову до 10 жовтня 2017 року.

ФСБ Росії у серпні 2016 року заявила, що запобігла терористичному акту в Криму, який, за даними спецслужби, був організований української розвідкою. У цій справі затримали Євгена Панова та Андрія Захтея. У Генштабі Збройних сил України назвали такі заяви російської сторони провокацією.

Як повідомлялось, ОРДіЛО включили в список для обміну російського військового Агєєва.  

25 червня у районі Жолобка українські військові знешкодили диверсійно-розвідувальну групу терористів. 27 червня Російська служба ВВС повідомила, що серед полонених був 22-річний громадянин РФ з Алтайського краю Віктор Агєєв. За інформацією видання, в 2015-2016 роках він служив за призовом у Новочеркаську Ростовської області. Зараз Віктор Агєєв разом із трьома затриманими бойовиками (уродженці Сєвєродонецька Данило Гладков і Андрій Стоянов, а також уродженець Луганська Богдан Венгер) перебуває в СІЗО Старобільська. Йому інкримінують ст. 258-3 Кримінального кодексу України "Створення терористичної групи чи терористичної організації, керівництво такою групою чи організацією або участь у ній".

Російське Міноборони стверджує, що Агєєв проходив строкову службу. після чого звільнився й не мав відношення до армії. Сам Агєєв в інтерв'ю "ТСН.Тиждень" підтвердив, що був відправлений на схід України після підписання контракту на службу в Збройних силах Росії.