Лідери терористичних псевдореспублік вирішили збагатитися за рахунок грошових коштів, що надходять із Росії. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

«Верхівка т.зв. “ДНР/ЛНР” продовжує пошуки шляхів власного збагачення. Зокрема, очільником т.зв. “ЛНР” І. Плотницьким та близьким колом його прихильників здійснюється розкрадання фінансових надходжень з РФ під виглядом “інвестування” у розвиток мереж продовольчих магазинів та автомобільних заправочних станцій. Власники таких об’єктів, за домовленістю, змушені повертати 100 відсотків “інвестованих” коштів під загрозою припинення їх приватної підприємницької діяльності», - йдеться у повідомленні.

Читайте також: СБУ оголосила підозру керівниці "мінфіну ДНР" у фінансуванні тероризму

Також у розвідці повідомили, що командування російських окупаційних військ розглядає програму керівництва РФ “Репатріації біженців на Донбас” як додаткове джерело постачання людського ресурсу для поповнення особовим складом з’єднань і частин 1 (Донецьк) і 2 (Луганськ) АК ЗС РФ.

«Із цією метою формуються списки вакансій спеціальностей, суміжних з військовими, для подальшої передачі до Краснодарської громадської організації “Центр розвитку регіону”. Поряд з цим, представниками ФСБ РФ активізовано роботу на території Росії щодо виявлення серед потенційних репатріантів осіб, які свого часу отримали фахову підготовку за “дефіцитними” військо-обліковими спеціальностями», - додали в ГУР.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що уряд РФ виділив Росрезерву 10 млрд рублів (більше 172 млн доларів за курсом НБУ) на закупівлю металургійної сировини для терористичних угрупувань "ДНР" і "ЛНР".