НОВИНИ

Апеляційний суд Києва заарештував "вертолітний майданчик" Януковича

За словами генпрокурора, майно передали на відповідальне зберігання ДП «Фінансування інфраструктурних проектів».

Апеляційний суд Києва наклав арешт на так званий «Вертолітний майданчик екс-президента Віктора Януковича». Про це повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко у Facebook у п'ятницю, 4 серпня.

"Апеляційний суд м. Києва за поданням ГПУ виніс рішення про накладення арешту та заборону користуватися, розпоряджатися та відчужувати земельні ділянки площею понад 2 га та розташованих на цих ділянках об'єктах нерухомості так званої " Вертолітної площадки Януковича", власником якого є ТОВ «Амадеус Ко»", - повідомив Луценко.

Він зазначив, що майно передано на відповідальне зберігання ДП «Фінансування інфраструктурних проектів».

Нагадаємо, вертолітний майданчик почали зводити у жовтні 2010 року. Земельна ділянка, на якій проводились роботи з будівництва, розташована у Центральному історичному ареалі міста, в межах охоронної зони об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра», в зоні охоронюваного ландшафту та на території пам'ятки історії та ландшафту місцевого значення «Історичний ландшафт Київських гір і долин Дніпра».

Улітку 2015 року в Генпрокуратурі заявили, що забудовник не отримував дозволу на виконання будівельних робіт у органів охорони культурної спадщини, а численні перевірки встановили протиправність будівництва.