НОВИНИ

У кіберполіції розповіли, коли в Україні може відбутися чергова хвиля кібератаки

Після останньої кібератаки лише 10% підприємств, як державних, так і приватних, зреагували. Всі інші не вжили жодних заходів безпеки.

Чергова кібератака в Україні може статися в День Незалежності, 24 серпня. Про це заявив голова департаменту кіберполіції Національної поліції України Сергій Демедюк.

"Ми попереджаємо, що це буде 24 серпня, на День Незалежності. Ми бачимо, що такі атаки відбуваються напередодні або в день якихось великих свят для України", - зазначив Демедюк.

За його словами, й шкідливом програмному забезпеченні M.E.Doc було багато елементів, які до сих пір не активовані.

"Ми ще не знаємо в повній мірі, які властивості має вірус. У нас тільки близько 1,3 тис. офіційних заяв, де розпочато кримінальні провадження. Ми повинні враховувати: якщо злочинці знищили такий важливий для них канал отримання інформації, вони залишили резерви, дуже потужні резерви. Зараз ми намагаємося знайти ще один канал. Мені хочеться сподіватися, Petya.A випадково вразив канал і спалив їх мережу, але це не так. Тому що ми чітко знаємо, основна мета кіберзлочинців - знищити сліди втручання в уразливі критичні об'єкти " , - зазначив Демедюк.

Він підкреслив, що навіть після останньої кібератаки лише 10% підприємств, як державних, так і приватних, зреагували. Всі інші не вжили жодних заходів безпеки.

Тим часом кіберполіція виявила, що на даний момент в поправках до коду вірусу знайшли інструкції російською мовою, це дає можливість припустити, що хакери російськомовні.

"Я говорив тільки про російськомовних, я не говорив про Російську Федерацію. Основна з версій - це втручання спецслужб РФ, але я поки це не стверджую", - зазначив Демедюк.

Він зазначив, що в Україні є дуже багато професійних фахівців з адміністрування мереж, а ось фахівців з кіберзахисту і відображенню кіберзагроз немає взагалі.

Нагадаємо, 27 червня в Україні сталася масштабна хакерська атака, внаслідок якої невідомим вірусом уражено українські банки, державні та комерційні підприємства. За даними СБУ, переважна більшість інфікувань операційних систем відбувалася через відкриття шкідливих додатків (документів Word, PDF-файлів), які були надіслані на електронні адреси багатьох комерційних та державних структур. Кіберполіція та Служба безпеки надали рекомендації щодо захисту від вірусу. Крім того, у низці країн Європи та Азії, а також у Росії теж заявили про втручання хакерів

Як повідомлялося, 28 червня у США розпочали розслідування масштабної атаки вірусу-здирника Petya.  29 червня Компанія Microsoft підтвердила інформацію про те, що масові кібератаки проти України спричинила програма для звітності та документообігу M.E.doc. 

5 липня  у МВС заявили про зупинку другого етапу кібератаки Petya.А.