НОВИНИ

Закон "Про Конституційний Суд" набув чинності

Передбачаються зміни структури, повноважень Конституційного суду, а також установлення процедури розгляду конституційної скарги.

У четвер, 3 серпня, набув чинності закон "Про Конституційний суд України", який передбачає зміну структури, повноважень Конституційного суду, а також установлення процедури розгляду конституційної скарги.

Відповідний закон закон був опублікований напередодні, 2 серпня, в парламентській газеті "Голос України". Згідно з положенням закону, він набирає чинності на наступний день після його публікації в офіційній пресі.

Згідно з законом, впроваджується конкурсний порядок відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду, а у КС буде діяти в складі 6 колегій, 2 сенатів і Великої палати.

Також суд отримує право видавати забезпечувальні накази й зупиняти дію будь-якої законодавчої норми, конституційність якої оскаржується, але за невиконання рішень КС впроваджується відповідальність.

До того ж законом значно підвищується зарплата суддів КС - до 75 прожиткових мінімумів (близько 120 тис. гривень). Суддя КС у відставці буде одержувати довічне грошове утримування в розмірі 50% окладу - близько 60 тисяч гривень.

Ухвалити новий регламент і затвердити нову структуру КС повинен протягом 3 місяців до 3 листопада.

Нагадаємо, що 31 липня Петро Порошенко підписав закон "Про Конституційний суд України", який повинен підвищити рівень захисту конституційних прав громадян.