НОВИНИ

Влада Венесуели оголосила про перемогу на виборах, опозиція протестує

Голосування відбулося в неділю, 30 липня, і було затьмарене жорстокими зіткненнями.

Більше 8 млн людей взяли участь в голосуванні на виборах у Конституційну асамблею Венесуели (установчі збори), що складає 41,5% виборців. Про це повідомила голова виборчої ради Тібісай Лусена. Опозиційна коаліція призводить зовсім інші дані: 88% виборців не прийшли на дільниці для голосування, повідомляє BBC.

Голосування відбулося в неділю, 30 липня, і було затьмарене жорстокими зіткненнями, під час яких загинули щонайменше 16 осіб.

Конституційна асамблея отримає повноваження змінювати конституцію і розпускати конгрес, який контролюють противники президента Ніколаса Мадуро.

Мадуро привітав підсумки виборів і назвав їх результат "найпотужнішим голосом за революцію". Опозиція не визнає підсумки виборів і закликає до нових акцій протесту.

Президент країни заявляє, що асамблея - єдиний шлях відновлення порядку після багатьох місяців протестів, а його критики кажуть, що Мадуро хоче незаконно захопити владу.

Нагадаємо, у столиці Венесуели Каракасі, де проходить акція протесту проти проведення виборів у Конституційну асамблею, прогримів вибух