НОВИНИ

Із полону бойовиків звільнили суддю Апеляційного суду Луганської області — СБУ

Терористи викрали суддю, коли він їхав в окупований Краснодон на похорон батька.

Терористи відпустили суддю Апеляційного суду Луганської області Віталія Руденка. Про це повідомили в прес-центрі Служби безпеки України.

Віталій Руденко

«29 липня 2017 року за сприяння волонтерської групи «Патріот» та Служби безпеки України на контрольовану українською владою територію повернувся один із заручників так званої «ЛНР» - суддя Апеляційного суду Луганської області Віталій Руденко. Дев’ять місяців він незаконно утримувався та піддавався тортурам у МДБ «ЛНР», плекаючи надію повернутися до України», - йдеться у повідомленні.

Також в СБУ нагадали, що додому повернулась ще одна заручниця терористів Людмила Сурженко.

«Не зважаючи на те, Людмила є інвалідом дитинства, вона була звинувачена МДБ «ЛНР» у шпигунстві на користь українських військових та піддавалась катуванням. Підкреслимо, що суддя Руденко, і заручниця Сурженко були внесені до Мінських списків. За їх звільнення українська влада боролася з моменту незаконного ув’язнення. Активна робота із визволення українських бранців продовжується», - підсумували в СБУ.

Як повідомлялось, 29 липня з полону бойовиків звільнили двох осіб, яких затримали разом із журналістом Васіним.

Раніше  в СБУ повідомили, що в полоні бойовиків на Донбасі перебувають 134 українці. За останніми даними, окупаційна влада визнає утримання 70 людей.