НОВИНИ

В Узбекистані заарештували дочку екс-президента Карімова

Їй висунули звинувачення за шістьма статтями Кримінального кодексу.

В Узбекистані заарештували дочку колишнього президента країни Гульнару Карімову. Про це 28 липня повідомила Генеральна прокуратура Узбекистану. 

Справа пов'язана із звинуваченнями у шахрайстві, підробкою документів, приховуванні валюти, ухиленні від сплати податків і іншими епізодами. Загалом їй висунули звинувачення за шістьма статтями Кримінального кодексу.

"Карімовой висунуто звинувачення по низці статей Кримінального кодексу (168, 178, 182, 189, 228 і 243)", - йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті Генпрокуратури. "Щодо неї обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту", - наголошується в повідомленні.

Звинувачення Карімовій було висунуто на підставі показань членів злочинної групи, свідків, потерпілих, а також матеріалів перевірок діяльності підконтрольних організованій групі 14 фірм і 16 офшорів, зазначає у повідомленні Генпрокуратура.

Справу щодо ухилення від сплати податків було заведено ще у жовтні 2013 року. Тоді Карімова працювала директором Центру політичних досліджень. За версією слідства, вона і члени організованої злочинної групи з 2001 до 2013 року здійснювали економічні злочини.

Сума збитку, нанесена державі оцінюється в більш, ніж 3,7 трильйона сумів. Генпрокуратура також повідомила, що займається поверненням в Узбекистан активів з інших країн.

У серпні 2015 року Карімову засудили до п'яти років позбавлення волі.

Чутки про смерть Карімової

У листопаді минулого року в ЗМІ поширилися чутки про смерть Карімової. 22 листопада портал "Центр-1" з посиланням на неназване джерело в Службі національної безпеки Узбекистану повідомив, що дочка покійного президента була отруєна і померла 5 листопада. Як стверджувало видання, вночі того ж дня вона була похована на кладовищі "Мінор" в Ташкенті.

Незабаром після цього син Карімової спростував чутки про її смерть. Він повідомив, що його мати "як і раніше залишається під домашнім арештом", куди була поміщена в лютому 2014 року. У грудні минулого року син Гульнари Карімової, Іслам Карімов-молодший, який проживає за кордоном, повідомив, що його мати хочуть "ліквідувати". Хто саме планує вбивство, він не став уточнювати.

Нагадаємо, затриманому в Києві родичу померлого президента Узбекистану Іслама Карімова, розшукуваному Ташкентом за підозрою в розтраті, дали статус біженця в Україні.