НОВИНИ

У Венесуелі оголосили про заборону вуличних протестів

Порушникам загрожуватиме до 10 років позбавлення волі.

Влада Венесуели заборонила з 28 липня проводити вуличні протести через вибори до Установчих зборів, які заплановані на 30 липня. Про це повідомляє місцеве видання Lapatilla з посиланням на міністра внутрішніх справ і юстиції Нестора Реверол.

«Публічні демонстрації, зібрання та будь-які інші дії, які можуть вплинути на виборчий процес, заборонені на території всієї країни», - йдеться в повідомленні.

За інформацією газети, тому, хто порушить заборону, буде загрожувати до 10 років позбавлення волі.

Венесуельська опозиція заявила, що має намір ігнорувати введену владою заборону на проведення акцій протесту. Віце-спікер контрольованого опозицією парламенту Венесуели Фредді Гевара закликав своїх прихильників вийти на наступний день на вулиці і символічно "зайняти Венесуелу".

Зазначимо, що в останні роки Венесуела переживає гостру економічну кризу, яка посилилася падінням світових цін на нафту. У країні довгий час зберігається дефіцит продовольства, медикаментів та інших товарів першої необхідності.

З початку квітня в Венесуелі майже щодня проходять акції протесту, під час яких загинули 90 осіб, понад 750 людей отримали поранення. Кількість затриманих у Венесуелі з моменту початку антиурядових протестів у квітні перевищила 3,6 тисячі осіб

Президента країни Ніколаса Мадуро звинувачують у встановленні диктатури і доведенні країни до глибокої економічної кризи. Раніше Мадуро заявив про наміри внести зміни до конституції країни і тим самим вирішити кризу в Венесуелі, однак опозиціонери відмовилися брати участь в цьому процесі і назвали його незаконним.

Учасники демонстрацій вимагають проведення дострокових виборів нового президента, повного відновлення прав парламенту Венесуели, а також початку процесу відновлення економіки країни. Крім того, венесуельська опозиція звинувачує президента країни Мадуро в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і тиску на судові органи, а також в економічних проблемах країни.