НОВИНИ

Гройсман запропонував перетворити "Гостомель" на аеропорт для лоукостів

На нараді з прем'єром вирішили опрацювати надання умов для лоукостів у "Борисполі" та "Жулянах" на один рік, поки триватиме підготовка "Гостомеля".

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман виступив за перетворення аеропорту "Гостомель" на базове летовище для лоукостів, в тому числі, ірландської авіакомпанії Ryanair. Про це він сказав під час наради з питань розвитку авіасполучення та ведення переговорного процесу з лоукост-перевізниками, передає Урядовий портал

Зараз "Гостомель" виконує функцію бази для літаків ДП «Антонов» та авіакомпанії «Авіалінії Антонова». Як зазначається, Гройсман запропонував розробити проектну документацію розвитку аеропорту із визначенням вартості всіх необхідних робіт.    

«Ми зараз маємо ухвалити рішення, яке дозволить нам вирішити одразу декілька питань, серед яких – скасування будь-яких монополій в «Борисполі», залучення нових авіаперевізників та зниження вартості квитків для наших пасажирів», - сказав прем'єр. 

Як зазначається, учасники наради ухвалили опрацювати як тимчасове рішення надання умов для лоукостів в аеропортах «Бориспіль» або «Київ» (Жуляни) строком на один рік, а за цей час перетворити «Гостомель» в аеропорт для лоукост-перевізників. Окрім того, умовою залучення лоукостів має стати входження перевізників в регіональні аеропорти України, повідомив Урядовий портал.

За повідомленням, Гройсман доручив Міністерству інфраструктури проінформувати інші авіакомпанії про умови залучення перевізників в Україну.

Нагадаємо, 10 липня  Ryanair заявив про відмову від виходу на ринок України через порушенням "Борисполем" своїх зобов'язань. У Ryanair відзначили, що аеропорт "Бориспіль" став на бік авіакомпаній з високими тарифами, включаючи "Міжнародні авіалінії України", і позбавив українських пасажирів доступу до дешевих авіаквитків. У компанії вибачилися перед клієнтами, які вже забронювали рейси. Їм повернуть кошти за квитки.

Міністр інфраструктури Омелян звинувачує у зриві домовленостей директора аеропорту Павла Рябікіна. Той у відповідь заявив про політичний тиск міністра і прем'єра, а пропозиції Ryanair назвав економічно збитковими.

Втім 13 липня після скандалу директор аеропорту "Бориспіль" Павло Рябікін заявив про відновлення переговорів із Ryanair.