НОВИНИ

У конкурсі до Верховного суду 25 осіб не підтвердили здатність здійснювати правосуддя

З сотні кандидатів підтвердження наразі отримали 75 чоловік.

У конкурсі до Верховного суду 25 осіб не підтвердили здатність здійснювати правосуддя. Про це повідомила прес-служба Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККСУ).

"Протягом пленарних засідань ВККСУ станом на 14 липня 2017 року ухвалила рішення стосовно 100 кандидатів, з яких 25 не підтвердили здатність здійснювати правосуддя у Верховному Суді, 75 - підтвердили", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що під час засідання розглядалося питання про підтвердження здатності кандидатами на посади суддів касаційних судів у складі Верховного Суду здійснювати правосуддя у відповідному суді, стосовно яких оголошено перерву. 

За результатами засідання комісія вирішила, що один кандидат за критеріями професійної етики та доброчесності не підтвердив здатність здійснювати правосуддя у касаційному суді у складі Верховного Суду. Лише три кандидати підтвердили здатність здійснювати правосуддя у ВС. Стосовно цих кандидатів комісія у складі колегії завершить згодом проведення кваліфікаційного оцінювання.

Як повідомлялося, понад 600 претендентів у судді оновленого Верховного суду України взяли участь у анонімному тестуванні на предмет фахових знань,101 кандитат провалив конкурс.

Нагадаємо, 23 січня НАБУ розпочало відбор суддів до Верховного Суду України. Відповідно до змін до Конституції в частині правосуддя, які набули чинності 30 вересня 2016 року, вищим судом України має стати створений заново Верховний Суд  у складі не більше, ніж 200 суддів. Натомість Вищий господарський, Вищий адміністративний та Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ — ліквідуються.