НОВИНИ

Фігуранта «справи кримських диверсантів» Захтея позбавили російського громадянства – ЗМІ

За словами адвоката, це пов'язано з новим звинуваченням, висунутим проти Захтея.

Фігуранта «справи кримських диверсантів» Андрія Захтея позбавили російського громадянства. Про це повідомляє QirimInfo з посиланням на джерело, знайоме з ситуацією.

За його словами, це пов'язано з новим звинуваченням, висунутим проти Захтея. Йому планують висунути обвинувачення в зберіганні зброї і підробці документів (російського паспорта).

Нагадаємо, на початку березня адвокат Алєксандр Попков повідомляв, що Захтей направив в управління ФМС Росії по Криму заяву про відмову від російського громадянства. У Захтея також є громадянство України.

Закон «Про громадянство Російської Федерації» не дозволяє обвинуваченим у кримінальних справах відмовлятися від громадянства.

Нагадаємо, ФСБ Росії у серпні 2016 року заявила, що запобігла терористичному акту в Криму, який, за даними спецслужби, був організований українською розвідкою. У цій справ затримали Євгена Панова та Андрія Захтея. У Генштабі Збройних сил України назвали такі заяви російської сторони провокацією.

Захтей подав заяву в Слідчий комітет РФ щодо жорстоких тортур з боку працівників ФСБ. Раніше координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник заявила, що свідчення ФСБ щодо своєї диверсійної діяльності в Криму Панов дав під тортурами.

У липні російський "Коммерсант" із посиланням на адвоката Алєксандра Попкова повідомив, що Захтей уклав угоду зі слідством.