Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
17 липня 12:59   ▪   Версія для друку

РПР закликав Порошенка ветувати зміну процедури обрання омбудсмена

Експерти вважають, що зміна процедури переслідує мету проконтролювати дисципліну і результативність голосування, що є неприпустимим.

Експерти Реанімаційного Пакету Реформ закликають президента ветувати закон “Про Конституційний Суд України” (6427-Д) в частині зміни процедури обрання Уповноваженого Верховної Ради з питань прав людини та повернути його на доопрацювання в парламент. Про це повідомляється на сайті РПР.

Вимога експертів стосується процедури обрання омбудсмена, яка була змінена з таємної на публічну через помилково названий неправильний номер під час обговорення.

"Експерти Реанімаційного Пакету Реформ відзначають, що процес обрання нового Омбудсмена з самого початку був надзвичайно заполітизованим. Зміна способу обрання Уповноваженого з таємного на відкрите всередині процесу – неприпустима. Окрім того сама процедура таємного голосування за Уповноваженого Верховної Ради з прав людини гарантує незалежність, як депутатів при голосуванні, так і безпосередньо Омбудсмана вже під час його роботи. Вона, по суті, забезпечує конституційну незалежність та гарантії діяльності Уповноваженого. Більш того, ця процедура проходила вивчення в Женеві, в штаб-квартирі ООН, і отримала позитивний висновок", - зазначають у РПР.

Експерти вважають, що зміна процедури переслідує мету проконтролювати дисципліну і результативність голосування, що є неприпустимим.

Станом на полудень 17 липня на сторінці законопроекту на сайті парламенту зазначено, що він 14 липня підписаний головою Верховної Ради і направлений на підпис президенту.

Нагадаємо, 13 липня,під час голосування за законопроект про Конституційний суд виникли розбіжності під час ухвалення поправки, яка зберігає таємне голосування за призначення Уповноваженого з прав людини. У результаті формально депутати змінили процедуру з таємної на публічну, а фактично – зберегли її таємною, оскільки номер озвученої правки не збігся з її змістом. Представник омбудсмена Михайло Чаплига вважає, що в парламенті відбулася маніпуляція на користь "Народного фронту", який має намір пролобіювати на посаду Уповноваженого свого кандидата.

Пізніше депутати звернулися до голови Верховної Ради Андрія Парубія з вимогою правильно відобразити результати голосування в остаточному тексті закону. На думку підписантів, "подібні маніпуляції із відомостями щодо результатів голосування можуть свідчити про наміри сфальшувати й остаточний текст самого проекту Закону України "Про Конституційний Суд України"".

Зазначимо, термін повноважень нинішнього омбудсмена Валерії Лутковської закінчився 27 квітня 2017 року. Комітет Верховної Ради з прав людини розглянув і схвалив три кандидатури, подані народними депутатами. Таким чином, у Верховній Раді має відбутися голосування за три кандидатури - Людмилу Денісову (фракція "Народний фронт"), Сергія Алексєєва (фракція "Блок Петра Порошенка"), Андрія Мамалигу (адвокат, правозахисник, громадський діяч).

Проте 6 червня Верховна Рада не розпочала обрання уповноваженого з прав людини, оскільки Нацагентству щодо запобігання корупції було потрібно більше часу для перевірки всіх кандидатів. 


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено