НОВИНИ

Пакистан розпочав військову операцію проти терористів ІДІЛ поблизу афганського кордону

Піхотна дивізія за підтримки авіації та артилерії веде наступ у напівавтономному регіоні Хайбер на півночі країни.

Пакистан у неділю, 16 липня, заявив про початок нової військової операції проти терористів ІДІЛ поблизу кордону з Афганістаном. Про це повідомляє Німецька хвиля.

Згідно з повідомленням, піхотна дивізія за підтримки авіації та артилерії веде наступ у напівавтономному регіоні Хайбер на півночі країни, повідомив генерал-майор Асіф Гафур. За його словами, Пакистан звернувся до афганської влади із закликом провести аналогічну операцію зі свого боку кордону, в провінції Нангархар.

Читайте також: Терористи ІДІЛ підтвердили загибель свого лідера аль-Багдаді

Гафур заперечив, що ІД має дієву мережу в Пакистані, однак, зазначив військовий, ісламісти посилюють свої позиції в Афганістані, хоча ІД там все ж не настільки потужна, як на Близькому Сході.

Ще однією метою операції є зупинка безконтрольного пересування людей через кордон між Нангархаром та Хайбером. Афганістан та Пакистан уже тривалий час обмінюються звинуваченнями у недостатніх зусиллях щодо боротьби з ісламістами у прикордонних регіонах.

Нагадаємо, 14 липня у Пентагоні повідомили, що військові США вбили лідера угруповання «Ісламська держава» в Афганістані Абу Саєда під час рейду, який проводився у північно-східній провінції Кундуз.