НОВИНИ

У ФІФА спростували інформацію про бойкот Чемпіонату Світу-2022 в Катарі

Раніше ЗМІ повідомили, що шість країн нібито збираються бойкотувати ЧС-2022.

У ФІФА відреагували на інформацію про наявність листа, який нібито направили шість країн, вимагаючи перенести ЧС-2022 з Катару.

"Президент ФІФА ніколи не отримував такого листа і не робив жодних заяв із цього приводу", - цитує представників ФІФА Supersport.

Раніше авторитетне видання Reuters заявило, що Саудівська Аравія, Ємен, Мавританія, ОАЕ, Бахрейн і Єгипет звернулися до ФІФА з проханням позбавити Катар права проведення ЧС-2022. Згодом джерело спростувало власну інформацію, первісна новина була видалена.

Як відомо, одинадцять держав - Ємен, Лівія, Бахрейн, Єгипет, ОАЕ, Саудівська Аравія, Мавританія, а слідом за ними Маврикій, Мальдівська Республіка, Коморські острови і Чад розірвали дипломатичні відносини з Катаром. Вони звинуватили країну в підтримці екстремістів, в тому числі угрупування «Ісламська держава». Крім того, Доха, на їхню думку, дестабілізує ситуацію на Близькому Сході.

Арабські країни висунули список вимог Катару, що складається з 13 пунктів. Зокрема, від Дохи вимагають розірвати дипломатичні зв’язки з Іраном, закрити військову базу Туреччини на своїй території та закрити телеканал "Аль-Джазіра". Катар неодноразово відкидав звинувачення та заявляв, що не буде виконувати вимог, адже вони порушують його суверенітет.  Крім того, уряд Катару оголосив про створення комітету для відшкодування збитків, які були завдані в результаті ізоляції арабськими країнами.