НОВИНИ

У Києві правоохоронці викрили багатомільйонну схему розкрадання коштів електровагоноремонтного заводу

Посадовці ПрАТ "Київський електровагоноремонтний завод" привласнили понад 113 мільйонів гривень держаних коштів.

У Києві на електровагоноремонтному заводі правоохоронці викрили схему розкрадання грошей із бюджету і нелегальної закупівлі обладнання з РФ. Про це повідомили у прес-службі Національної поліції.

Зокрема, слідчі Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України та оперативники Управління захисту економіки у Києві Нацполіції провели 23 санкціонованих обшуки. Правоохоронці вилучили понад 1,5 мільйона гривень.

Правоохоронці з'ясували, що упродовж останніх трьох років група компаній безпідставно отримувала перемогу на конкурсних торгах.

"З переможцями укладались договори на поставку запасних частин до рухомого складу залізниці, який ремонтують на заводі. Вартість даної продукції була завищена на 40-80 відсотків. При цьому обладнання постачали з Російської Федерації. Щоб легалізувати кошти підприємства проводили безтоварні операції з фіктивними фірмами", - йдеться у повідомленні.

За результатами експертного дослідження встановлено, що упродовж 2015-2017 років за вищевказаною схемою посадовці ПрАТ «Київський електровагоноремонтний завод» та комерційних структур привласнили понад 113 мільйонів гривень держаних коштів.

На теперішній час на рахунки заводу та підприємств накладено арешти.

Кримінальне провадження відкрито за ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) та ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Раніше, Генеральна прокуратура України виявила розкрадання понад 100 млн грн під час будівництва "Стіни" на кордоні з Росією.