НОВИНИ

Рада вдруге не змогла призначити аудитора НАБУ

Для ухвалення кандидатури Олександри Яновської не вистачило голосів.

Верховна Рада не змогла призначити свого представника до складу комісії з аудиту Національного антикорупційного бюро України.

За підсумками рейтингового голосування найбільше голосів набрала кандидатура Олександри Яновської (207 - "за"). Голова Верховної Ради Андрій Парубій виніс її кандидатуру на затвердження. За призначення Яновської аудитором НАБУ проголосували 216 народних депутатів при 226 мінімально необхідних голосів.

Як повідомлялося, 21 березня Верховна Рада не змогла призначити аудитора за своєю квотою для Національного антикорупційного бюро. Раді пропонували кандидатури Роберта Сторча переможця першого конкурсу, організованого Комітетом з питань протидії корупції, і Найджела Брауна, кандидатуру якого внесли фракції БПП і «Народного фронту» безпосередньо у день голосування.

12 липня комітет рекомендував парламенту чотирьох кандидатів на посаду аудитора НАБУ. Переможцем конкурсу стала Олександра Яновська. Друге місце поділили одразу три кандидати: Сергій Гончаренко, Карлос Кастренсана та Марта Борщ.