НОВИНИ

Єврокомісія назвала умови, за яких Україна отримає третій транш

Вони передбачають боротьбу з корупцією, продовження програм енергоефективності, взаємодію в сфері проблем вимушених переселенців.

Віце-президент Європейської Комісії Валдіс Домбровскіс заявив, що Євросоюз готовий поглибити співпрацю з Україною за програмою реформ для отримання третього траншу на суму 600 мільйонів євро до кінця року, однак  для цього нашій країні потрібно виконати певні умови Брюсселя. Про це повідомила прес-служба Кабінету міністрів.

Чиновник під час зустрічі з прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом нагадав, що умови отримання коштів  - не нові. Вони стосуються  боротьби з корупцією, продовження програм енергоефективності, поглиблення взаємодії в сфері проблем вимушених переселенців та конкретних економічних питань. 

"Часу не так багато – до середини листопада важливо все завершити, оскільки є й внутрішні процедури ЄС, аби ми в грудні виплатили транш", - наголосив єврокомісар Домбровскіс.

При цьому Гройсман підкреслив, що у парламенті активно намагаються знайти для цього рішення.

"Наразі нам треба інтенсивніше виконувати план з асоціації з ЄС. Ми також розуміємо умови макрофінансової підтримки – і тут ми працюємо з парламентом, намагаємося знаходити рішення", - сказав глава уряду.

Раніше Європейський Союз ухвалив рішення щодо виплати траншу бюджетної підтримки розміром €10 млн у межах програми ЄС "Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні".

Як повідомлялось, міністр фінансів України Олександр Данилюк очікує восени рішення Міжнародного валютного фонду (МВФ) щодо надання Україні чергового кредитного траншу в рамках програми EFF.

Нагадаємо, у квітні Міжнародний валютний фонд перерахував Україні четвертий транш у розмірі 1 млрд доларів. Міністр фінансів Олександр Данилюк тоді повідомив, що Україна планує до кінця 2017 отримати ще три транші.