НОВИНИ

  ▪   Андрій Голуб

Комітет рекомендував Раді чотирьох кандидатів в аудитори НАБУ

За результатами конкурсу, проведеного в Комітеті з питань протидії корупції, перше місце отримала Олександра Яновська, а друге поділили троє кандидатів.

Парламенту рекомендували чотирьох кандидатів на посаду аудитора НАБУ. Про це стало відомо під час засідання Комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції, який організував конкурс.

Переможцем конкурсу, набравши 13 голосів членів комітету, стала Олександра Яновська. Друге місце з дев’ятьма голосами членів комітету поділили одразу три кандидати: Сергій Гончаренко, Карлос Кастренсана та Марта Борщ.

Найджел Браун, якого Раді рекомендували у березні, набрав тільки п'ять голосів членів комітету. Роберт Сторч, який став переможцем попереднього конкурсу, цього разу не висувався.

За інформацією ЗМІ, Олександра Яновська - національний експерт Ради Європи, яка надавала експертну підтримку міжнародним проектам ОБСЄ, USAID та «Справедливе правосуддя». Також вона була делегована Кабміном та очолювала конкурсну комісію з відбору голови НАБУ.

Марта Борщ – російськомовний американський прокурор, яка 12 років працювала федеральним прокурором у Прокуратурі Північного округу Каліфорнії та домоглася ув’язнення у США колишнього українського прем’єр-міністра Павла Лазаренка.

Карлос Кастресана – іспанський прокурор, очолював створену ООН Міжнародну комісію по боротьбі з безкарністю в Гватемалі та запроторив за грати за корупцію 150 впливових керманичів цієї країни: екс-президента Альфонсо Портільо, трьох колишніх міністрів внутрішніх справ, чотирьох з п’яти генералів армії, трьох директорів національної поліції, бізнесменів, конгресменів, наркоторговців та торговці людьми. Аналогом гватемальскьої Комісія в Україні є Національне антикорупційне бюро.

Сергій Гончаренко – голова адвокатського об’єднання «Українська адвокатська корпорація», завідувач кафедри прав людини, міжнародного та європейського права Академії адвокатури України. Залучався як тимчасовий суддя до Європейського суду з прав людини.

Як повідомлялося, 21 березня Верховна Рада не змогла призначити аудитора за своєю квотою для Національного антикорупційного бюро. Раді пропонували кандидатури Роберта Сторча переможця першого конкурсу, організованого Комітетом з питань протидії корупції, і Найджела Брауна, кандидатуру якого внесли фракції БПП і «Народного фронту» безпосередньо у день голосування.

Українські активісти пропонували членам Кабінету Міністрів України розглянути кандидатури Сергія Гончаренка, Карлоса Кастренсани та Марти Борщ.на посаду кандидатів в аудитори НАБУ. Втім Кабінет міністрів обрав аудитором Михайла Буроменського.