НОВИНИ

  ▪   Станіслав Козлюк

Обвинувачення і захист виступили за участь Януковича в засіданнях у режимі відеоконференції

Як зазначив прокурор, Януковичу від початку надавалися всі можливості для такої участі.

Сторона обвинувачення у справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича заявила, що не буде проти, якщо обвинувачений братиме участь у засіданнях у режимі відеоконференції. Про це журналістам повідомив прокурор Руслан Кравченко, передає кореспондент Тижня.

"Заяви про те, що Януковичу не дають можливості брати участь у засіданні шляхом відеоконференції, спрямовані на маніпулювання суспільною думкою і на провокацію. Тому що Януковичу з самого початку надавалися всі можливості брати участь шляхом відеоконференції. Тому сьогодні я доніс усю наявну інформацію, 3 серпня ми будемо починати з доказів зі сторони обвинувачення. Ще раз повторюю, що ми впевнені у своїх доказах, у нас їх достатньо для доведення вини Януковича в суді", - сказав Кравченко.

Адвокат Януковича Віталій Мешечек також виступив за участь свого підзахисного в засіданнях у режимі відеоконференції.

"Для справедливого суду, справедливого розгляду вважаю його участь в судовому процесі по відеоконференції необхідною", - сказав адвокат.

Зазначимо, Генеральна прокуратура звинувачує екс-президента Віктора Януковича в державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу.

26 червня в Оболонському суді Києва відбулося перше засідання по суті щодо державної зради Януковича, 29 червня суд дав дозвіл на спеціальне судове провадження, оскільки Янукович не з'являється на засідання. У лютому 2014 року Янукович втік на територію РФ.

5 липня Янукович заявив, що вирішив відкликати своїх адвокатів у справі про державну зраду. Відтак йому призначили безкоштовного державного адвоката Віталія Мешечка. Суд дав адвокатові три тижні на ознайомлення з матеріалами й оголосив перерву до 3 серпня.