НОВИНИ

  ▪   Станіслав Козлюк

Суд дав новому адвокатові Януковича три тижні на ознайомлення з матеріалами

Мешечек зазначив, що під час ознайомлення з матеріалами буде радитися з попередніми адвокатами Януковича, оскільки вони представляють його інтереси в інших кримінальних провадженнях.

Оболонський райсуд Києва дав новому адвокатові екс-президента Віктора Януковича Віталієві Мешечку три тижні на ознайомлення з матеріалами справи про державну зраду й оголосив перерву до 3 серпня. Про це повідомив кореспондент Тижня.

"Я не брав участі як захисник у кримінальному провадженні на досудовому слідстві, тому, відповідно до Кримінального процесуального кодексу, захисникові суд зобов’язаний надати достатній час для ознайомлення з матеріалами справи, аби підготуватися до участі в засіданні", - сказав Мешечек.

Він заявив, що у ЗМІ є інформація від обвинувачення, яку він вважає тиском на захист, в першу чергу, і на суд.

"Обвинувачення вважає що захист може ознайомлюватися з матеріалами, з 19 томами, по чотири томи на день. Кожен том – 250 сторінок. Тому, шановний суд, враховуючи такий обсяг я не маю фізичної можливості ознайомлюватися з 4-ма томами щодня. Це як чотири книжки по 450 сторінок читати на день. Мені треба проаналізувати докази, підготуватися до розгляду, подати відповідні клопотання, заяви і скарги. Це не є припустимим часом. Тому я вважаю, що має бути щонайменше місяць для підготовки до участі в судовому засіданні", - наголосив адвокат

Водночас, прокурор Руслан Кравченко зазначив, що він розуміє складність справи і додав, що достатнім терміном буде 3 тижні.

Суд порадившись на місці, задовольнив клопотання Мешечка.

"Надається час на ознайомлення з матеріалами справи. Обвинувачення долучило 19 томів, які вважають доказами по справи. Сторона захисту долучила 2 томи. Тому загалом у справі 21 том. Враховуючи викладене, оголошується перерва для надання можливості реалізації права на захист до 3 серпня, 10:00", - оголосив головуючий суддя.

Мешечек зазначив, що під час ознайомлення з матеріалами буде радитися з попередніми адвокатами Януковича, оскільки вони представляють його інтереси в інших кримінальних провадженнях.

Зазначимо, Генеральна прокуратура звинувачує екс-президента Віктора Януковича в державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу.

26 червня в Оболонському суді Києва відбулося перше засідання по суті щодо державної зради Януковича, 29 червня суд дав дозвіл на спеціальне судове провадження, оскільки Янукович не з'являється на засідання. У лютому 2014 року Янукович втік на територію РФ.

5 липня Янукович заявив, що вирішив відкликати своїх адвокатів у справі про державну зраду. Відтак йому призначили безкоштовного державного адвоката Віталія Мешечка.