НОВИНИ

Держдеп США схвалив продаж Румунії зенітних ракетних комплексів Patriot

Водночас, США в рамках військових навчань НАТО вперше розмістили ЗРК Patriot у Литві.

Державний департамент США схвалив продаж Румунії зенітних ракетних комплексів Patriot вартістю в 3,9 мільярда доларів. Про це повідомляє Агентство з оборонного співробітництва США.

Відзначається, що уряд Румунії попросив про продаж семи комплексів Patriot, необхідного для роботи установок обладнання, а також послуги з підтримки логістики, допомогу в навчанні персоналу та технічну документацію.

У США впевнені, що рішення про продаж Румунії ракетних комплексів "сприятиме досягненню цілей США в зовнішній політиці і національній безпеці, допомагаючи поліпшити безпеку союзника по НАТО, який був і залишається важливою силою для політичної стабільності та економічного прогресу в Європі".

Крім того, в Агентстві додали, що Румунія буде використовувати системи Patriot для посилення своїх оборонних здібностей і запобігання регіональних загроз.

Водночас, США в рамках військових навчань НАТО вперше розмістили зенітні ракетні комплекси Patriot у Литвіповідомило Міністерство оборони Литви.

"10 липня США вперше розгорнули зенітний ракетний комплекс дальнього радіусу дії Patriot в Литві. Розгортання демонструє стійку прихильність США безпеці Литви і їх високу готовність відправляти додаткові сили в регіон", - заявили в Міноборони Литви.

Навчання НАТО Tobruq Legacy 2017 пройдуть з 11 липня по 22 липня в Шяуляйському районі, а також в Румунії і Чехії. У маневрах на території Литви візьмуть участь близько 500 військовослужбовців з Великої Британії, США, Латвії та Польщі.

Нагадаємо, що в 2016 році США оголосили про плани в найближчі два роки розмістити в Швеції ЗРК MIM-104 Patriot. 

ЗРК Patriot - протиракетний комплекс, який складається з ракети повітряного перехоплення і високопродуктивної радарної системи. Система прийнята на озброєння армії США в 1982 році.