НОВИНИ

Меркель, Макрон і Путін погодилися щодо важливості припинення вогню на Донбасі

Зустріч лідерів трьох країн відбулася на полях саміту Великої двадцятки (G20), що триває в Гамбурзі.

Імплементація досягнутих у Мінську домовленостей щодо встановлення режиму припинення вогню на Донбасі є вкрай важливою. Про це заявили канцлер Німеччини Анґела Меркель, президент Росії Владімір Путін та Франції Еммануель Макрон під час проведеної в суботу, 8 липня, зустрічі в Гамбурзі, повідомив речник німецького уряду Штеффен Зайберт, передає інформагенція Reuters.

"Панувала єдність щодо повного втілення мінських домовленостей про досягнення припинення вогню ", - заявив речник німецького уряду, слова якого наводить інформагенція AFP. Водночас президент Франції Еммануель Макрон після зустрічі зазначив, що розмова була хорошою, але врегулювання ситуації на Донбасі - тривалий процес.

Зустріч лідерів трьох країн відбулася на полях саміту Великої двадцятки (G20), що триває в Гамбурзі. Раніше повідомлялося, що під час цих переговорів буде йтися про пошуки політичного вирішення конфлікту на Донбасі.

Напередодні саміту канцлерка ФРН висловила сподівання на прогрес у розв'язанні української кризи під час зустрічей на полях саміту G20. Вона нагадала, що Німеччина разом з Францією у "нормандському форматі" намагаються сприяти пошуку зближення між Україною та Росією. Меркель запевнила президента України Петра Порошенка, що під час зустрічі G20 нічого щодо долі України без України вирішуватися не буде.

Як повідомлялося, наприкінці червня міністр закордонних справ Німеччини Зіґмар Ґабріель закликав Україну та проросійських сепаратистів на Донбасі продовжити так зване "хлібне перемир'я" та запевнив, що Німеччина готова допомогти з відбудовою регіону.  У свою чергу, французький президент Еммануель Макрон під час зустрічі з президентом України Петром Порошенком у червні запевняв про готовність Парижа продовжувати "мінський процес" за участю ОБСЄ.