НОВИНИ

Провокація біля посольства Польщі. Поліція відкрила провадження за фактом інциденту

Розпочато кримінальне провадження за замах на вчинення хуліганства.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом спроби провокації біля посольства Польщі в Києві. Про це повідомили у прес-службі Національної поліції у п'ятницю, 7 липня.

«За наявною інформацією, це ще один з елементів «гібридної» війни з боку Російської Федерації проти нашої держави. Основна мета провокації – підірвати добросусідські стосунки України та Польщі, а відтак – дискредитувати Україну в очах міжнародної спільноти», – зазначив Сергій Князєв.

Він повідомив, що правоохоронці затримали понад два десятки «несвідомих громадян, які могли стати інструментом в руках кремлівської пропаганди». У затриманих вилучили зброю, набої, газові балончики, електрошокери, ножі, розпалювальні суміші, маски, плакати та інше знаряддя, заготовлене для здійснення провокацій.

«Все це готувалося для створення «правильної картинки» для європейських ЗМІ – про безлади біля консульського відділу Республіка Польщі у центрі столиці України», – сказав Князєв.

Наразі за цим фактом розпочато кримінальне провадження за замах на вчинення хуліганства – за ч. 1 ст. 15 і ч.2 статті 296 Кримінального кодексу України.  

Голова Нацполіції запевнив європейських партнерів України у повній відданості європейським цінностям. Він також висловив сподівання, що подібні «проплачені перформанси» ніколи не стануть на заваді дружніх стосунків між двома народами.

Нагадаємо, Служба безпеки України спільно з Національною поліцією попередила провокації біля консульства Польщі у Києві, які були замовлені спецслужбами РФ.