Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
28 березня, 2011 21:36   ▪   Версія для друку

Ківалов вважає Венеціанську комісію несправедливою

Законопроект «Про мови в Україні» розкритикований Венеціанською комісією несправедливо. Таку думку озвучив член Венеціанської комісії, депутат від Партії регіонів Сергій Ківалов, повідомляє його прес-служба.

Він зазначає що комісія перш за все, визнала факт складної асиметричної мовної ситуації в Україні.

«У тому сенсі, що у пропорційному відношенні більше етнічних українців, які досконало і насправді використовують російську мову у багатьох комунікативних ситуаціях, ніж етнічних росіян, які досконало володіють і використовують українську мову», - уточнив Ківалов.

Разом з тим, комісія порахувала законопроект незбалансованим, а його ключові положення - затаврувала, вказавши на конституційну норму про державний характер саме української мови.

«Регіонал» зазначає, що Венеціанська комісія, нарешті, визнала загальновідомий факт, що російська мова має в Україну історичну основу.

«Але я рішуче заперечую проти інших висновків Венеціанської комісії, про що докладно виклав у своїх письмових зауваженнях комісії», - заявив він.

«У законопроекті - ні слова про яке-небудь штучне посилення російської мови, тим більше на противагу українському», - уточнив депутат.

«Єдина мета законопроекту - це на законодавчому рівні, раз і назавжди відбити охоту і можливість політичним тимчасовим влаштовувати таке шалене цькування російської мови і російськомовного населення, яку ми бачили протягом декількох років після «перемоги» Помаранчевої «революції», - додав Ківалов.

Законопроект «Про мови в Україні» Комісія розглянула в суботу, 26 березня, на 86-му пленарному засіданні.

Нагадаємо, законопроект було зареєстровано у Верховній Раді 7 вересня 2010 року. Ним визнається українсько-російська двомовність і допускається вільне функціонування російської мови, зокрема, у діловодстві, законодавстві та освіті. 

На початку січня цей законопроект негативно оцінив Верховний комісар Організації з безпеки і співробітництва у Європі у справах національних меншин Кнут Волленбек.


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено