Кримінальне провадження за заявою колишнього президента України Віктора Януковича про вчинення державного перевороту в Україні буде відкрите. Про це в четвер заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

"Ми його, звичайно, розглянемо. Зареєструємо згідно з чинним законодавством кримінальне провадження про державний переворот, передамо до відповідного підрозділу Генпрокуратури, вивчимо і приймемо законом обґрунтоване рішення. Більш того, я зроблю все, що б це відбувалося без мого контролю", - сказав він журналістам в четвер.

  • Читайте також: Безкоштовна правова допомога. Коли та з кого оберуть нового захисника Януковича

При цьому він підкреслив, що як тільки приїде на робоче місце, він дасть розпорядження своєму першому заступнику Дмитру Сторожуку, якого немає в списку осіб зазначених Януковичем "зробити всі необхідні дії для реєстрації цієї справи та подальшого розслідування".

Як повідомлялося, 6 липня адвокат Віталій Сердюк заявив, що екс-президент Янукович особисто підписав і 20 червня 2017 року через своїх адвокатів подав до Генпрокуратури заяву про державний переворот. 

Нагадаємо, також 6 липня Оболонський районний суд Києва задовольнив клопотання про призначення Януковичу безкоштовного адвоката. Водночас суд оголосив перерву до 10:00 12 липня.

5 липня Янукович заявив, що вирішив відкликати своїх адвокатів у справі про державну зраду.

Генеральна прокуратура звинувачує Януковича в державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу.

26 червня в Оболонському суді Києва відбулося перше засідання по суті щодо державної зради Януковича, 29 червня суд дав дозвіл на спеціальне судове провадження, оскільки Янукович не з'являється на засідання. У лютому 2014 року Янукович втік на територію РФ.