НОВИНИ

Луценко запевнив, що ГПУ відкриє кримінальне провадження за заявою Януковича про держпереворот

Генпрокуратура ухвалить обґрунтоване законом рішення.

Кримінальне провадження за заявою колишнього президента України Віктора Януковича про вчинення державного перевороту в Україні буде відкрите. Про це в четвер заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

"Ми його, звичайно, розглянемо. Зареєструємо згідно з чинним законодавством кримінальне провадження про державний переворот, передамо до відповідного підрозділу Генпрокуратури, вивчимо і приймемо законом обґрунтоване рішення. Більш того, я зроблю все, що б це відбувалося без мого контролю", - сказав він журналістам в четвер.

  • Читайте також: Безкоштовна правова допомога. Коли та з кого оберуть нового захисника Януковича

При цьому він підкреслив, що як тільки приїде на робоче місце, він дасть розпорядження своєму першому заступнику Дмитру Сторожуку, якого немає в списку осіб зазначених Януковичем "зробити всі необхідні дії для реєстрації цієї справи та подальшого розслідування".

Як повідомлялося, 6 липня адвокат Віталій Сердюк заявив, що екс-президент Янукович особисто підписав і 20 червня 2017 року через своїх адвокатів подав до Генпрокуратури заяву про державний переворот. 

Нагадаємо, також 6 липня Оболонський районний суд Києва задовольнив клопотання про призначення Януковичу безкоштовного адвоката. Водночас суд оголосив перерву до 10:00 12 липня.

5 липня Янукович заявив, що вирішив відкликати своїх адвокатів у справі про державну зраду.

Генеральна прокуратура звинувачує Януковича в державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу.

26 червня в Оболонському суді Києва відбулося перше засідання по суті щодо державної зради Януковича, 29 червня суд дав дозвіл на спеціальне судове провадження, оскільки Янукович не з'являється на засідання. У лютому 2014 року Янукович втік на територію РФ.